czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Literatura bez barier

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2001, 21:05
Autor: (ak)

Koncerty autorskie, warsztaty literackie i spotkania integracyjne złożą się na Roztoczańskie Spotkania Literackie, jakie w Tomaszowie Lub. zaplanowano na trzy ostatnie dni tego miesiąca. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają także osoby niepełnosprawne. Termin nadsyłania zgłoszeń minie 10 września.

- Roztoczańskie Spotkania Literackie są z założenia próbą zintegrowania osób w różnym wieku, różnej kondycji fizycznej, różnym miejscu zamieszkania, które łączy jedno: pasja i potrzeba pisania o sobie, o życiu, o uczuciach, o tym, co dobre i złe, mądre, głupie, piękne i brzydkie i może o krainie szczególnie nam bliskiej - Roztoczu - wyjaśnia Zdzisław Kapica, instruktor Tomaszowskiego Domu Kultury, jeden z organizatorów spotkań.
Prawo uczestnictwa w imprezie mają ci, którzy ukończyli 16 lat i amatorsko zajmują się literaturą. Poeci mogą wybrać 10 swoich wierszy, a pisarze 5 form prozatorskich. Spośród wszystkich, organizatorzy wyłonią najlepszych i oni zaprezentują swoje utwory podczas koncertów autorskich. Wszyscy będą mieli szansę doskonalenia swojego warsztatu podczas specjalnie zorganizowanych zajęć. Część utworów zostanie opublikowana w dodatku do ''Rewizji Tomaszowskich''.
Zgłoszenia przyjmowane będą przez najbliższy tydzień.
Pod adresem TDK (ul. Lwowska 72, 22-600 Tomaszów Lub.) należy nadesłać kartę zgłoszenia z dołączoną notą biograficzną i materiałami umożliwiającymi ciekawą prezentację autora (np. zdjęcia, nagrania, wycinki prasowe, szkice krytyczne). Szczegółowymi informacjami dotyczącymi spotkań dysponuje Z. Kapica, z którym kontaktować się można telefonując pod numer: (084) 664-44-51 w godz. 14-20.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!