środa, 24 maja 2017 r.

Zamość

Literatura bez barier

Dodano: 3 września 2001, 21:05
Autor: (ak)

Koncerty autorskie, warsztaty literackie i spotkania integracyjne złożą się na Roztoczańskie Spotkania Literackie, jakie w Tomaszowie Lub. zaplanowano na trzy ostatnie dni tego miesiąca. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają także osoby niepełnosprawne. Termin nadsyłania zgłoszeń minie 10 września.

- Roztoczańskie Spotkania Literackie są z założenia próbą zintegrowania osób w różnym wieku, różnej kondycji fizycznej, różnym miejscu zamieszkania, które łączy jedno: pasja i potrzeba pisania o sobie, o życiu, o uczuciach, o tym, co dobre i złe, mądre, głupie, piękne i brzydkie i może o krainie szczególnie nam bliskiej - Roztoczu - wyjaśnia Zdzisław Kapica, instruktor Tomaszowskiego Domu Kultury, jeden z organizatorów spotkań.
Prawo uczestnictwa w imprezie mają ci, którzy ukończyli 16 lat i amatorsko zajmują się literaturą. Poeci mogą wybrać 10 swoich wierszy, a pisarze 5 form prozatorskich. Spośród wszystkich, organizatorzy wyłonią najlepszych i oni zaprezentują swoje utwory podczas koncertów autorskich. Wszyscy będą mieli szansę doskonalenia swojego warsztatu podczas specjalnie zorganizowanych zajęć. Część utworów zostanie opublikowana w dodatku do ''Rewizji Tomaszowskich''.
Zgłoszenia przyjmowane będą przez najbliższy tydzień.
Pod adresem TDK (ul. Lwowska 72, 22-600 Tomaszów Lub.) należy nadesłać kartę zgłoszenia z dołączoną notą biograficzną i materiałami umożliwiającymi ciekawą prezentację autora (np. zdjęcia, nagrania, wycinki prasowe, szkice krytyczne). Szczegółowymi informacjami dotyczącymi spotkań dysponuje Z. Kapica, z którym kontaktować się można telefonując pod numer: (084) 664-44-51 w godz. 14-20.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24