czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Łowca kocich skór stanie przed sądem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2009, 19:11

Zabijał koty, wyprawiał z nich skóry i sprzedawał je po 50 zł ogłaszając się w lokalnej prasie. Dwa miesiące temu ujawniliśmy bulwersujący proceder. Teraz łowca "kocich, świeżych skór” usłyszy prokuratorskie zarzuty.

- Zarówno fakty, jak i zebrany materiał dowodowy nie budzą żadnych wątpliwości, że doszło do popełnienia przestępstwa - mówi Zbigniew Reszczyński, prokurator rejonowy w Biłgoraju. - Przesłaliśmy właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi S.

Mężczyzna oskarżony jest o przestępstwa z art. 77 pkt 3 Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu niektórych chorób zakaźnych zwierząt. Prokurator zarzuca mu, że wprowadził do obrotu i umieścił na rynku wyprawione skóry bez zachowania wymagań weterynaryjnych, oraz że oferował takie skóry do sprzedaży.

Przypomnijmy. "Skóry wyprawione: lisy rude, koty, nutrie i inne”. Ogłoszenie takiej treści znaleźliśmy 19 lutego w Gazecie Reklamowej Powiatu Biłgorajskiego. W rozmowie telefonicznej Ryszard S. zaoferował nam skórki z kotów na futro: "czarne, rude, bure”. Po 50 zł za sztukę. - Świeże mam koty, z własnej hodowli - opowiadał Ryszard S. - Ludzie na krzyż, korzonki i kręgosłup biorą.

Zachwycał się też kocim mięsem, które - jak twierdził - jest bardzo zdrowe i świetnie nadaje się na kiełbasę. Tego samego dnia nasz dziennikarz kupił od Ryszarda S. skórę z rudego kota. Do transakcji doszło w środku dnia w centrum Biłgoraja.

O hodowli kotów "na skórki” natychmiast powiadomiliśmy organizacje obrony zwierząt i policję. - Tyle lat zajmuję się zwierzętami, a z tak wstrząsającym procederem się nie spotkałam - mówiła Halina Kowalska-Pyłka, prezes stowarzyszenia lubelski "Animals”, która razem z nami zgłosiła przestępstwo. Okazało się, że handel kocimi skórami znany jest w Biłgoraju od dawna. Już rok wcześniej burmistrz miasta powiadomił o nim policję. Ale wtedy sprawę umorzono.

Może dlatego mężczyzna (okazało się, że jest emerytowanym milicjantem) i tym razem nic sobie nie robił z postępowania policji. Mówił, że jest myśliwym i może odstrzelać dzikie koty. Mało tego - ponownie ogłosił się w lokalnej gazecie i... jeszcze raz w telefonicznej rozmowie zaoferował do sprzedaży skórę z kota. Mimo że kilka dni wcześniej funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu kocie skóry.

Ponownie zawiadomiliśmy policję.

- Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dokonaliśmy zabezpieczenia na jego mieniu na kwotę 7 tys. zł - informuje prokurator Reszczyński.

- Ja wreszcie odetchnęłam - mówi Kowalska-Pyłka. - Jest nadzieja, że w centrum Biłgoraja nie kupimy już skóry zdartej z kota.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
@
natalia
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

@
@ (30 listopada 2009 o 00:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zedrzyjcie mu styłka skórę i sprzedajcie za 1 zł, bo nie jest więcej warta!!! Gnój!!
Rozwiń
natalia
natalia (29 kwietnia 2009 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CYTAT(NIE ZABIJAJ @ 27.04.2009, 16:07:57) *
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!

to powiedz mi w takim razie , jeżeli taki jest Twój tok myślenia dlaczego zakazuje się mordu na ludziach ? przecież jakby się to zrobiło nawet najbardziej humanitarnie to nie czuł by nikt nic . co Ty w ogóle wypisujesz ! ogarnij się człowieku !
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2009 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE ZABIJAJ napisał:
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!Dlatego, zeby tacy idioci jak ty nie zabijali bez potrzeby wszystkiego co się rusza.
Tym krajom o których piszesz daleko do cywilizacji, podobnie jak tobie.
A chory to sam jesteś, z nienawisci.
Rozwiń
NIE ZABIJAJ
NIE ZABIJAJ (27 kwietnia 2009 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GOŚCIU JEŻELI MYŚLISZ TO WIEDZ ŻE SĄ KRAJE GDZIE PROWADZI SIĘ HODOWLE KOTÓW, PSÓW, WŁAŚNIE NA MIĘSO. POZA TYM CZYM RÓŻNI SIĘ ZABICIE ŚWINI LUB KROWY OD ZABICIA KOTA?CZY TZW ZWIERZĘTA HODOWLANE NIE CIERPIĄ W CZASIE EGZEKUCJI NAWET NAJBARDZIEJ HUMANITARNEJ A DOMOWE CIERPIĄ?? DLACZEGO ZA ZABICIE KOTA GROZI KARA USTAWOWA, A ZA ZABICIE KURY ŚWINI KROWY,KONIA NIE . TO JAKIEŚ CHORE!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2009 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kuki napisał:
Proszę niech mądrzy prawnicy mi wytłumaczą czym różni się zabijanie świni w celu uzyskania mięsa-skóre też można wyprawić od zabicią kota które jest zwierzęciem w celu uzyskania skóry ,która bedzie stosowana w celach zdrowotnych-leczniczych.Urodziłeś się idiotą?

Świnie to zwierzęta hodowlane, psy i koty są zwierzętami domowymi. Mam nadzieję, ze zrozumienie tego faktu nie zajmie ci dużo czasu?
zabijanie zwierząt to barbarzyństwo, obojętnie czy jest to świnia czy kot, z tym, ze ludzie w wiekszości są mięsożercami i nic się na to nie poradzi, natomiast na wszelkie bóle polecam paracetamol i koniecznie wizytę u lekarza a nie znachora - mordercy "leczącego" kocim futrem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!