Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2010 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Luigi Tondelli odebrał Morandówkę

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 4 A A

To koniec batalii zamojskiego restauratora z magistratem. Dzisiaj zamojski restaurator Luigii Tondelli wkroczył razem z komornikiem do kamienicy przy Rynku Wielkim i ją zajął.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ta sprawa wykończyła mnie fizycznie, psychicznie i finansowo – tłumaczy Tondelli. – Ale ją wygrałem! Teraz to się liczy!

Egzekucję komornicza odbyła się dzisiaj rano.

– Zarządcą tej nieruchomości jest zamojski Zakład Gospodarki Lokalowej, ale żaden z przedstawicieli spółki na egzekucje nie przybył – dziwił się Tondelli. – Nie ma też nikogo z magistratu, chociaż to urzędnicy nawarzyli tego piwa. Pochowali głowy w piasek! Trudno.

Przypomnijmy. Tondelli jest właścicielem restauracji "La Cantina” oraz szefem spółki "Lubet”. Stanęła ona do przetargu na dzierżawę remontowanej za pieniądze z UE, kamienicy przy Rynku Wielkim. Wygrał go.

Jednak gdy Włoch pomierzył piwnice, okazało się, że "wyparowało” ok. 200 mkw (były za ścianą w sąsiedniej kamienicy).

Włoch domagał się tego, co… wygrał. Ale urzędnicy rozwiązali z nim umowę, ogłosili nowy przetarg i do kamienicy wprowadzili inną firmę. W piwnicy "za ścianą” znalazł także miejsce inny restaurator.

Włoch podał UM do sądu, wygrał proces w dwóch instancjach, a wczoraj wszedł do "Morandówki” z komornikiem.

– Będę domagał się przywrócenia kamienicy do stanu, jaki oferowano w przetargu – tłumaczy Tondelli. – To potrwa. Wtedy otworzę "Morandówkę”… Teraz komornik robi inwentaryzację sprzętu.

Próbowaliśmy się skontaktować z Renatą Biskupską, prezesem spółki "Zapiecek” Polskie Pierogarnie, która musi "Morandówkę” opuścić. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy firma wystąpi do magistratu o odszkodowanie. Prezes była nieuchwytna.

Jednak w szybie wystawowej "Zapiecka” zawieszono jej oświadczenie. Czytamy w nim m.in. "Żałuję, że po latach, wracając do rodzinnego miasta, otwierając Zapiecek, inwestując, tworząc nowe miejsca pracy, zmuszono mnie do rezygnacji mojego marzenia prowadzenia nowej jakościowo restauracji w Zamościu – napisała Renata Biskupska.

Co na to zamojscy urzędnicy? – Nie będziemy nic komentować – uciął Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ben / 21 stycznia 2010 o 13:33
Myślałem,że chodzi o zakup kamienicy a to tylko dzierżawa i tyle szumu.HA!HA!HA!
Avatar
zoltar / 21 stycznia 2010 o 11:12
I co, w Morandówce też będzie serwowana ta moim zdaniem słąba pizza? Na czym ma polegać ten dom pracy twórczej, czy pan Tondelli ma jakąś koncepcję? Niech media zapytają się jego o to.
Avatar
Adam / 21 stycznia 2010 o 08:21
Wynika z tego, że miasto wykiwało aż trzech przedsiębiorców. I nie chce przyznać się do błędu. Bo co to znaczy, że nie będziemy niczego komentować? To jest poważne podejście? Na prawdę chyba obowiązują trochę wyższy poziom, jakieś choćby poczucie przyzwoitości. Przez tę sprawe wtopi się mnóstwo publicznych pieniędzy (choćby na prawników). Gdzie my żyjemy? I jeszcze jedno. Miasto kombinuje jakąś strefę czy podstrefę dla przedsiębiorców. Kto w takim klimacie zechce w Zamościu inwestować? Przecież to parodia!
Avatar
zamosciak / 21 stycznia 2010 o 08:04
Brawo panie Luigi!
Avatar
ben / 21 stycznia 2010 o 13:33
Myślałem,że chodzi o zakup kamienicy a to tylko dzierżawa i tyle szumu.HA!HA!HA!
Avatar
zoltar / 21 stycznia 2010 o 11:12
I co, w Morandówce też będzie serwowana ta moim zdaniem słąba pizza? Na czym ma polegać ten dom pracy twórczej, czy pan Tondelli ma jakąś koncepcję? Niech media zapytają się jego o to.
Avatar
Adam / 21 stycznia 2010 o 08:21
Wynika z tego, że miasto wykiwało aż trzech przedsiębiorców. I nie chce przyznać się do błędu. Bo co to znaczy, że nie będziemy niczego komentować? To jest poważne podejście? Na prawdę chyba obowiązują trochę wyższy poziom, jakieś choćby poczucie przyzwoitości. Przez tę sprawe wtopi się mnóstwo publicznych pieniędzy (choćby na prawników). Gdzie my żyjemy? I jeszcze jedno. Miasto kombinuje jakąś strefę czy podstrefę dla przedsiębiorców. Kto w takim klimacie zechce w Zamościu inwestować? Przecież to parodia!
Avatar
zamosciak / 21 stycznia 2010 o 08:04
Brawo panie Luigi!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!