środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Masz kłopot? Idź do Puzona

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Mówią o nim, że to pracowita pszczółka. Jest dziekanem, dyrektorem i proboszczem w jednej osobie, ale prostych ludzi słucha i nie zostawi bez pomocy.

Dba o niepełnosprawnych, głodnych, ubogich i o Polaków mieszkających na Wschodzie. Kto? Ks. Andrzej Puzon, szef diecezjalnego "Caritas”.
- "Caritas” to organizacja skupiająca ludzi dobrej woli - mówi Aldona Kunc z Hrubieszowa. - Jednak trzeba ją umieć z ludzi wykrzesać. Nasz ksiądz robi to znakomicie. I nie jest przemądrzały. Umie zachęcić, a sam jest pracowity jak pszczółka.
Mieszkańcy Hrubieszowa oraz parafianie kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w której ks. Andrzej Puzon jest proboszczem, nie mogą się go nachwalić. - Człowiek nie boi się do takiego księdza pójść i poprosić o wsparcie - tłumaczy Teresa Lesiuk. - Ale jak trzeba, to z ambony też huknie. Pamiętam, że kiedyś remonty w mieście się strasznie ślamazarzyły. Nawet księdzu nerwy puściły. Wytknął to na kazaniu i... robotnicy zaczęli się uwijać.
Mieszkańcy Hrubieszowa są dumni z tego, że ich proboszcz zamontował podjazdy dla niepełnosprawnych do kościoła. - A jak on pomaga Polakom na Ukrainie - zachwycają się parafianie. - Dzięki ks. Puzonowi "Caritas” działa i jest widoczny.
- Robimy co tylko możemy - mówi skromnie ks. Andrzej Puzon. - Jednak bez wsparcia darczyńców i całej rzeszy ludzi dobrej woli, niczego nie udałoby się dokonać. Nasza rocznica to ich święto.
Zamojski "Caritas” skupia ok. 1 tys. wolontariuszy działających w 64 kołach. Na stałe pracuje w tej organizacji 36 osób. Wszyscy spotkają się dziś na specjalnej uroczystości w hrubieszowskim kościele MB Nieustającej Pomocy (godz. 11). W programie m.in. msza, koncert Zbigniewa Małkowicz w wykonaniu solistów z Warszawy i Krakowa oraz zespołów: "Lumen” i "Lechici”. Będzie można wysłuchać także wykładów ks. dr Franciszka Nieckarza, rektora Wyższego Seminarium Duchowego w Lublinie oraz ks. Mariana Subocza, dyrektora krajowego "Caritas”. - Z okazji naszego jubileuszu organizujemy także zbiórkę krwi dla naszych szpitali - dodaje ks. Andrzej Puzon. - Odbędzie się ona w hrubieszowskiej jednostce wojskowej. Żołnierze już się do niej przyłączyli. Zapraszamy też wszystkich mieszkańców miasta.

Pomagają od lat

Zamojski "Caritas” funkcjonuje od 15 lat (przed założenie diecezji były tzw. stacje). Tylko w tym roku ta organizacja rozdała ubogim na Zamojszczyźnie 750 ton żywności. "Caritas” funduje także obiady m.in. dla dzieci. W tym roku przeznaczono na to ok. 30 tys. zł. Organizacja wspiera także chorych i niepełnosprawnych. Ostatnio zamojski szpital "papieski” otrzymał m.in. 4 wózki inwalidzkie, chodzik, 10 poduszek antyalergicznych oraz 10 pościeli i koców.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ad
a co ty zrobiłeś ?
kol
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ad
ad (10 października 2007 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda działalność aby była skuteczna,musi być nagłośniona. Jest wtedy możliwość dotarcia do większej ilości ludzi i rozszerzenia działalności.Dużo zdrowia dla ks Puzona i dużo hojnych darczyńców oraz naśladowców. Dziękujemy.
Rozwiń
a co ty zrobiłeś ?
a co ty zrobiłeś ? (8 października 2007 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co ty zrobiłeś w swoim marnym życiu biedaku umysłowy?
Rozwiń
kol
kol (8 października 2007 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
naa temat tytułu dyskutowałbym
Rozwiń
anm
anm (8 października 2007 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem z Lubartowa. Ksiedza Puzona znam z mediów, ile on ma siły i zdrowia? A to na Ukraine pojedzie z darami dla Polakow, w swoim terenie bardzo wiele dziala. Podziwiam Go. Ogromnie sie zdziwiłam, jak go zobaczyłam w rzeczywiastości, -kiedy poswiecił swój czas, przyjechał z dalekiego Hrubieszowa do Lublina, by oddać czesc na pogrzebie mojego kuzyna Marka Tarki (TV Lublin). Zycze Mu wiele, wiele sił do pracy dla potrzebujacych.
Rozwiń
Czytelnik
Czytelnik (8 października 2007 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Faktem jest,że ksiądz Puzon zawsze starannie dba aby się dobrze ustaweić do kamery
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!