piątek, 26 maja 2017 r.

Zamość

Meble w sądzie

Dodano: 20 września 2002, 13:03
Autor: Zofia Sawecka

Przed Sądem Rejonowym w Zamościu rozpoczął się wczoraj proces 11 byłych członków zarządów i rad nadzorczych Zamojskich Fabryk Mebli oraz tomaszowskiego "Tombudu”. Prokurator oskarża ich
o wyłudzenie i usiłowanie wyłudzenia z zamojskich zakładów ponad 4 mln zł. Oba przedsiębiorstwa upadły.

Na oskarżonych czekał przed sądem tłum byłych pracowników fabryki mebli. Dowiezionych z aresztu na rozprawę: Andrzeja B., Dariusza P., Andrzeja L. i Annę D. chronił przed linczem kordon policji. - Witamy złodziei! - skandowali ludzie. Oskarżony Zbigniew J., były wicedyrektor ZFM, zapowiedział, że pozwie do sądu tych, którzy krzyczą, ponieważ niczego nie ukradł. - Po tym, co wy nam zrobiliście, ty się jeszcze odgrażasz - odpowiadali pracownicy fabryki. - Myśmy ci ufali. Miała być Ameryka. A dziś jesteśmy bez pracy.
W wypełnionej szczelnie sali sądowej okazało się, że w dyrekcji i Radzie Nadzorczej ZFM SA zasiadali ludzie z wykształceniem średnim, dalekim od meblarstwa i ekonomii. Fabrykę doprowadzili do upadku: górnik, monter automatyki przemysłowej, mechanik obróbki skrawaniem i technik metalurg. Zastępca dyrektora generalnego ZFM SA Anna D., uchodząca w Zamościu za fizyka jądrowego, ma wykształcenie średnie. Podobnie było w tomaszowskim Tombudzie, gdzie grupa ta, powiązana z firmą "Delta” Holding, wyprowadzała pieniądze a miejscowego inż. mechanika Mieczysława Ch., byłego szefa Tombudu, doprowadziła na ławę oskarżonych.
Oskarżona Irena W. z Warszawy, (działała na niekorzyść Tombudu jako prokurent spółki "Delta” w Warszawie), złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze: półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 6 tys. zł grzywny. Prokurator wyraził zgodę, ale musi ją jeszcze wyrazić syndyk masy upadłościowej Tombudu. Sąd odrzucił wniosek Anny D. o uchylenie wobec niej aresztu tymczasowego i zamianę na inny środek zapobiegawczy. Rozprawa została przerwana do 17 października.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!