środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Mieszkańcy Hrubieszowa chcą ronda na skrzyżowaniu ulic Dwernickiego i Żeromskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2010, 14:46

Tylko wybudowanie ronda poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu hrubieszowskich ulic Żeromskiego i Dwernickiego. Tak uważają mieszkańcy tej części miasta. Ale do przebudowy jeszcze długa droga.

Ulica Dwernickiego to droga powiatowa, a Żeromskiego – wojewódzka. Dochodzi do tego jeszcze zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ul. Przemysłowa, która jest drogą miejską. To ślepa uliczka.

Przy wyjeździe stoi znak z nakazem jazdy w prawo. I jest problem.

– Dla tirów nie ma wyjazdu, bo się tu nie zmieszczą – rozkłada ręce Jerzy Rządkowski, który przy tej ulicy prowadzi gospodarstwo sadownicze i ma chłodnię.

Zdzisław Szczęk jest sadownikiem i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. – Jest nam wstyd przed odbiorcami owoców z Białorusi, Ukrainy czy Mołdawii – mówi Szczęk. – Nie wiedzą jak mają wyjechać, więc musimy ich wyprowadzać, a czasem prosić o pomoc policję. Chcieliśmy z kolegą wybudować nowoczesną chłodnię, ale przez problemy z wyjazdem nic z tego nie wyszło. W końcu nikt do nas nie przyjedzie.

Zarządcą skrzyżowania, przez które przejeżdżają setki samochodów z Chełma w kierunku Zosina i z powrotem, jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Żeby się starać o jakiekolwiek środki na budowę ronda, potrzebna jest dokumentacja techniczna – zauważa Jerzy Serafin, zastępca kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie.

Ale jej brak. – To niech starosta podejmie temat, bo przecież zobowiązał się publicznie do tego, że wyłoży połowę kosztów na opracowanie dokumentacji – mówi Szczęk.

Co na to starosta? – Obiema rękami podpiszę się pod budową ronda, ale to miasto miało przygotować projekt – twierdzi Józef Kuropatwa. – My chcieliśmy partycypować w kosztach opracowania dokumentacji.

Burmistrz Hrubieszowa mówi, że koncepcję budowy ronda, które ma być niemal identyczne jak to jedyne na razie w mieście przy ul. Kolejowej i Wyzwolenia, przygotowano już dwa lata temu.

– Rozmawialiśmy na ten temat z dyrekcją ZDW w Lublinie – opowiada Zbigniew Dolecki. – Zapewniono nas, że jeżeli finansowane z funduszu holenderskiego rondo w Puławach zda egzamin, następne zostanie zlokalizowane właśnie u nas.

Podkreśla, że samorząd będzie partycypować w kosztach opracowania dokumentacji.

– Pod warunkiem, że inwestor zabezpieczy środki na rozpoczęcie inwestycji – zaznacza Dolecki.

Z szefostwem lubelskiego ZDW nie udało się nam dzisiaj skontaktować. – Jeżeli nie ma pieniędzy na budowę ronda, to niech nam umożliwią przy wyjeździe z Przemysłowej jazdę na wprost do Żeromskiego – denerwuje się Szczęk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Ja
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 lipca 2010 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panowie ze zdjęcia , siedzicie we władzach od lat i do kogo macie pretensje że nic się nie dzieje , popędzić wyborców za lenistwo
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2010 o 22:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
całe szczęście że za 3 m-ce wybory , ale dlaczego w Hrubieszowie nic nie wychodzi ani basen ani zalew , rondo to typowy ping pong , myslę że ludzie teraz skorzystaja z tego prostego narzedzia jakie posiadają - mózgu , i co nie widać że brak solidnych z dobrym wyższym wykształceniem
Rozwiń
Ja
Ja (15 lipca 2010 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Naprawdę by się przydało, czasem bywa tam niebezpiecznie, no i przy większym ruchu lewoskręt od strony zosina w kierunku miasta jest ciężki do wykonania :/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!