poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Mircze: Głosuj na Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2011, 13:23
Autor: (lew)

 (Leszek Wójtowicz/Archiwum)
(Leszek Wójtowicz/Archiwum)

Jeszcze tylko przez dwa dni można głosować w plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011. Wśród ponad 20 kandydatów są organizowane w gminie Mircze Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Głosowanie trwa do poniedziałku na stronie organizatora, czyli Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej: www.lrot.pl.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa to cykl koncertów, konferencji, spotkań, modlitw ekumenicznych, jarmarków, rajdów rowerowych, imprez sportowych i wielu innych wydarzeń, organizowanych na granicy polsko-ukraińskiej od siedmiu lat.

Jest to wspólne przedsięwzięcie partnerów z Polski i Ukrainy, którego celem jest przełamywanie stereotypów i barier między społecznościami obydwu krajów oraz nawiązywanie współpracy. Imprezy odbywają się po obu stronach granicy Unii Europejskiej, która dzięki przerzuceniu tymczasowego mostu przez Bug staje się miejscem spotkania a nie podziału.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest ksiądz Stefan Batruch, szef Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza. Zgodnie z jego ideą Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa mają być formą dyskusji o dobrosąsiedzkich relacjach i potrzebie zacieśnienia współpracy między krajami Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Ponadto mają służyć lepszemu poznaniu specyfiki kulturowej, społecznej, językowej i ekonomicznej sąsiadów, co pozwoli na skuteczne budowanie wzajemnego zaufania i efektywnej współpracy ponad granicami.

Tegoroczna impreza odbędzie się w Kryłowie i ukraińskim Kreczowie 21 sierpnia, ale imprezy w ramach tego cyklu zaplanowano również 7 sierpnia w Zbereżu i Adamczukach oraz 28 sierpnia w Korczminie i Stajiwce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!