niedziela, 24 maja 2015 r.

Wycinka drzew w centrum Zamościa. "Nie rokowały na przeżycie"

Dodano: 8 stycznia 2013, 18:39
Autor:
Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta (Czytelnik)
Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta (Czytelnik)

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta. Zdaniem urzędników, wydających decyzję w tej sprawie były ku temu powody.

– Tuż przed świętami, w centrum Zamościa, na terenie byłego ogródka jordanowskiego przy ul. Kiepury, wycięto kilka potężnych, kilkudziesięcioletnich jesionów wyniosłych – pisze nasz Czytelnik. – Jest to przykład wandalizmu i masakry w majestacie prawa. Wycięte zostały wszystkie największe drzewa.

O wycinkę drzew wnioskowało do Ratusza zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. – Decyzja w tej sprawie została wydana w maju ub. roku – potwierdza Krystyna Stefańska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zamościu. – Jednak z uwagi na okres lęgowy ptaków wycinka była dopiero teraz.

Pod piłę poszło w sumie osiem drzew – w tym pięć wskazanych przez naszego Czytelnika jesionów wyniosłych. Pozostałe drzewa to – kasztanowiec biały, klon jesionolistny i orzech szary.

Powód wycinki? Zagrożenie bezpieczeństwa przebywających na terenie ogródka osób. Drzewa też, jak tłumaczą urzędnicy, były "chore, zamierające i nierokujące na przeżycie”.

Zdaniem naszego Czytelnika, miejsce to straciło na atrakcyjności. – Teren jordanka był ulubionym miejscem zabaw dla dzieci z tej części miasta – pisze mieszkaniec Zamościa. – Był, ponieważ w ub. roku zdemontowano też kilka funkcjonujących jeszcze huśtawek i zjeżdżalnię – zapewne w trosce o bezpieczeństwo. Teraz w jordanku jest pusto i łyso.

Z przewodniczącym Zarządu Koła PSOUU w Zamościu nie udało nam się wczoraj skontaktować.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje