piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Na Zamojszczyźnie powołano terytorialne komisje wyborcze

  Edytuj ten wpis

W 26 gminach i jednym powiecie trzeba było przeprowadzić losowanie, bo do zasiadania w komisjach zgłosiło się dużo chętnych. Dzisiaj komisarz wyborczy powołał terytorialne komisje wyborcze. Dla przewodniczącego zarezerwowano 245 zł diety, zastępca weźmie 225 zł, a członek komisji – 200 zł.

Na terenie zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego działać będą 63 komisje terytorialne, w tym 5 powiatowych – w Hrubieszowie, Biłgoraju, Janowie Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.

Każdy z zarejestrowanych komitetów wyborczych miał prawo zgłosić swoich kandydatów do zasiadania w komisji gminnej, w której będą rejestrowani kandydaci na radnych oraz wójtów.

Najwięcej chętnych było w powiecie biłgorajskim, na przykład w gminie Goraj aż 19 osób chciało zasiadać w dziewięcioosobowej komisji, a w gminach Józefów i Biszcza – po 17. Dlatego w 26 gminach i powiecie biłgorajskim trzeba było przeprowadzić wczoraj losowanie.

Łącznie 21 listopada w komisjach zasiądzie 528 osób. 9-osobowe będą działały w 33 gminach, w pozostałych 8- i 7-osobowe.

– Teraz komisje powinny się ukonstytuować, czyli na zwołanym posiedzeniu wybrać przewodniczącego i zastępcę, a następnie podać do publicznej wiadomości godziny dyżurów – informuje Anna Chrzan, dyrektor zamojskiej delegatury KBW.

Wyjątek stanowią komisje powiatowe, gdzie przewodniczącymi będą sędziowie (podobnie w mieście Zamościu).

W najbliższy czwartek komisarz wyborczy organizuje dla 63 przewodniczących komisji szkolenie.

Przypomnijmy, że termin zgłaszania list kandydatów na radnych mija 22 października o północy.

Na kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast gminne komisje wyborcze czekać będą do 27 października. Termin i w tym przypadku mija o północy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!