poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Nadchodzi niezupełnie świetlana przyszłość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2001, 17:45
Autor: (ak)

W przyszłym roku Zamość będzie miał większą liczbę ludności, ale przybędzie też bezrobotnych, dlatego władze miasta chcą preferencjami podatkowymi kusić potencjalnych inwestorów i pracodawców.

Niższe niż w tym roku będą wydatki inwestycyjne, dlatego konieczne jest ograniczenie się do kontynuacji już rozpoczętych zadań. Trzeba też będzie skupić się na lepszej promocji miasta za granicą- oto kilka najistotniejszych wniosków z założeń planu społeczno - gospodarczego i budżetu na 2002 r., jakie miejscy radni przyjęli podczas sesji w ubiegłym tygodniu.

Więcej młodzieży i bezrobotnych


Z analiz wynika, że w 2002 roku Zamość będzie liczył ok. 69 tys. mieszkańców. W grupie tej będzie mniej niż w tym roku dzieci w wieku przedszkolnym i uczących się w podstawówkach. Przybędzie natomiast młodzieży i dorosłych w wieku produkcyjnym oraz osób starszych. Jednocześnie cały czas odnotowywany jest wzrost bezrobocia. Proces ten nie ustanie w roku przyszłym, w związku z czym włodarze miasta chcą wprowadzić ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

Inwestycyjne oszczędności


Przewiduje się też opracowanie spójnej polityki gospodarki gruntami, na których mogłyby powstawać inwestycje. Jednak na razie wygląda na to, że nowych zadań nie będzie wiele. Radni zdecydowali zminimalizować wydatki inwestycyjne i bieżące budżetu oraz planować je z uwzględnieniem prognoz inflacyjnych. Konieczne stanie się ograniczenie do finalizowania przedsięwzięć już rozpoczętych, a także ujętych w planach wieloletnich. Do takich zalicza się budowa Obwodnicy Hetmańskiej (między ul. Lubelską a Powiatową), kanalizacji sanitarnej oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Żdanowskiej, Lipskiej, Orląt Lwowskich i Św. Piątka. Dokończona ma zostać budowa instalacji gazowej i centralnego ogrzewania na Podkarpiu i Pereca oraz zespołu boisk przy SP nr 8.

Mieszkania na sprzedaż, Starówka do remontu


Najemcy lokali komunalnych mogą się spodziewać, że w przyszłym roku będą mogli wykupić swoje mieszkania na preferencyjnych warunkach. Z kolei ci, którzy czekają na lokum w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego powinni wierzyć, że władze Zamościa zrobią wszystko, aby takich mieszkań przybyło. Rok 2002 przyniesie też kolejne remonty Ratusza i dachu Nadszańca.

I co jeszcze?


W przyjętych przez RM założeniach wyczytaliśmy, że miasto będzie nadal, na miarę możliwości wspierać lokalną kulturę, oświatę i pomoc społeczną. Planuje się też podjęcie działań zmierzających do lepszej promocji Zamościa na świecie. Tyle projektów. Czas pokaże ile z nich i w jakim stopniu uda się zrealizować..
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!