piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Najtragiczniejsze na drogach powiatu zamojskiego są niedziele

  Edytuj ten wpis

Zginęło 11 osób, a 162 odniosły obrażenia w 123 wypadkach, do których doszło od początku roku na drogach powiatu zamojskiego. Do tego dochodzi ponad 980 kolizji. Najtragiczniejsze były niedziele.

– Najwięcej zdarzeń drogowych w trzech kwartałach br. odnotowaliśmy na terenie miasta i gminy Zamość. W 48 wypadkach śmierć poniosła jedna osoba, a 65 zostało rannych – informuje kom. Joanna Kopeć, oficer prasowy zamojskiej policji.

W samym Zamościu stróże prawa wyjeżdżali do 558 wypadków i kolizji. Najwięcej wypadków odnotowano na głównych ulicach miasta: Partyzantów (4), Legionów, Szczebrzeskiej i Wyszyńskiego (po 3).

– Tylko tam doszło do 160 zdarzeń drogowych – mówi Kopeć.

Na terenie gminy Łabunie w 15 wypadkach rannych zostało 20 osób. Na trzecim miejscu jest gmina Szczebrzeszyn, gdzie w 12 wypadkach śmierć poniosły dwie osoby, a 13 trafiło do szpitala.

Najwięcej wypadków odnotowano w sierpniu – 22. Najtragiczniejszy był lipiec: na drogach zginęły cztery osoby, a 27 zostało rannych.

Trzech młodych mężczyzn poniosło śmierć na miejscu w wypadku, do którego doszło na początku wakacji w Podkrasnem w gminie Stary Zamość, gdzie opel calibra zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust, a po odbiciu samochód wyrzuciło na drzewo.

Kilka dni później w szpitalu zmarła 16-letnia pasażerka.

Najmniej wypadków było w lutym – 8. Zginęła jedna osoba.

Do wypadków najczęściej dochodziło w środy, najtragiczniejsze były zaś niedziele: zginęły cztery osoby, a rannych zostało 34.

Najwięcej nietrzeźwych kierowców stróże prawa zatrzymywali w poniedziałki, piątki i soboty. Przez 9 miesięcy było ich 764. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie byli sprawcami 27 kolizji i 23 wypadków, w których rannych zostało 27 osób.

Stróże prawa wystawili w całym powiecie zamojskim ponad 11,6 tys. mandatów i skierowali do sądu 166 wnioski o ukaranie kierowców i pieszych za wykroczenia, udzielili też blisko 3 tys. pouczeń.

Zatrzymano 1251 dowodów rejestracyjnych i 105 prawa jazdy, w tym 82 za alkohol.

Główne przyczyny wypadków z winy kierującego to nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowe skręcanie, wymijanie i omijanie, natomiast z winy pieszego to nagłe wtargnięcie wprost pod nadjeżdżający samochód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!