piątek, 26 maja 2017 r.

Zamość

Napadają na ludzi w Tomaszowie Lubelskim

Dodano: 13 grudnia 2011, 11:37

W tym miesiącu w Tomaszowie Lubelskim doszło do kilku rozbojów (sxc.hu)
W tym miesiącu w Tomaszowie Lubelskim doszło do kilku rozbojów (sxc.hu)

Tomaszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców rozboju na 72-latku. Trwają poszukiwania sprawców napadu na 83-latka z gminy Rachanie. W Tomaszowie Lubelskim w grudniu doszło jeszcze do dwóch rozbojów.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek około godz. 21 na ul. Paderewskiego w Tomaszowie Lubelskim.

– Zostaliśmy poinformowani przez 72-latka, że dwaj młodzi mężczyźni pobili go i zabrali portfel, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie około 150 zł oraz dokumenty – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji.

W sobotę tomaszowscy kryminalni – realizując ustalenia operacyjne – zatrzymali sprawców tego rozboju. Okazali się nimi 19-letni tomaszowianin i 20-latek z gminy Tomaszów Lubelski. Młodzieńcy trafili policyjnego aresztu.

W poniedziałek sąd postanowił tymczasowo aresztować jednego z nich, a wobec drugiego zastosował dozór policyjny z obowiązkiem meldowania się w komendzie trzy razy w tygodniu. Napastnikom grozi do 12 lat więzienia.

Mundurowi nadal poszukują sprawców napadu na 83-letniego mieszkańca Pawłówki w gminie Rachanie. Poturbowanego staruszka znalazła w jego mieszkaniu sąsiadka. Starszy pan z obrażeniami głowy oraz objawami wyziębienia organizmu w czwartek wieczorem został odwieziony do szpitala. Do tej pory nie odzyskał przytomności. Mieszkanie było splądrowane, ale na razie nie wiadomo, co z niego zniknęło.

Przypomnijmy, że na początku grudnia w Tomaszowie doszło do dwóch innych rozbojów. O pierwszym mundurowych powiadomił o rozboju 46-letni ojciec 15-letniej uczennicy. – Z jego relacji wynikało, że sprawca grożąc córce pozbawieniem życia, zgwałceniem oraz używając przemocy zażądał wydania pieniędzy – informował Stromidło.

Przerażona gimnazjalistka miała w portfelu jedynie bilon w kwocie około 5 złotych. Napastnik zabrał pieniądze, poszkodowana uciekła do domu. Policjanci szybko zatrzymali sprawcę napadu. W chwili zatrzymania 19-latek z Międzyrzecza w województwie lubuskim miał prawie promil alkoholu.

Kilka dni później stróże prawa zostali poinformowani, że w rejonie jednej ze szkół średnich młody mężczyzna zaczepia uczniów idących na lekcje i grożąc im pobiciem żąda od nich pieniędzy.

Funkcjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Ustalono także pokrzywdzonych. To dwóch 16-latków z gminy Tomaszów oraz ich rówieśnik z gminy Rachanie. Napastnik zabrał im w sumie 15 złotych.

Sąd postanowił aresztować tymczasowo Krzysztofa K. na 3 miesiące.
Czytaj więcej o:
jam łasica
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

jam łasica
jam łasica (13 grudnia 2011 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto umie tak kciuk ułożyć jak gość na zdjęciu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24