Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 lutego 2018 r.
20:44

Nastolatkowie zamordowali starszego mężczyznę dla 10 zł i starego radia. Usłyszeli wyroki

240 45 A A
Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców.
Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców.

Zakończył się proces trzech nastolatków oskarżonych o brutalne zabójstwo. Zakatowali starszego mężczyznę dla 10 zł i starego radia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę Damiana R., Daniela S. i Kamila D. rozstrzygnął wczoraj Sąd Okręgowy w Zamościu. W dniu, kiedy dopuścili się okrutnej zbrodni, najmłodsi z nich mieli zaledwie 15 lat. Ponieważ odpowiadali za zabójstwo, sądzono ich jak dorosłych.

Ze względu na młody wiek oskarżonych sąd wyłączył jednak jawność procesu. Co za tym idzie, niejawne jest też uzasadnienie wyroku. Kamil D. został skazany na 5 lat więzienia. Jego kolegom sąd wymierzył kary 6 lat pozbawienia wolności.

W lipcu 2015 r. w Chomęciskach Małych, niedaleko Zamościa, w domu na obrzeżach wsi znaleziono ciało 71-letniego gospodarza. Mężczyzna miał na ciele liczne obrażenia. Okazało się, że został brutalnie pobity. Napastnicy kopali go w głowę i klatkę piersiową. Bili drewnianym kołkiem i motyką z metalowym ostrzem – ustalili później śledczy.

Chociaż na miejscu zbrodni zabezpieczono sporo śladów, kryminalni długo nie mogli namierzyć sprawców. Dopiero po dwóch latach wpadli na trop Damiana R. i jego kolegów. W rozwiązaniu sprawy pomogła analiza śladów krwi pozostawionych na drzwiach domu. Specjaliści porównali zabezpieczoną krew z próbkami DNA pobranymi od osób wytypowanych wcześniej przez policjantów. Okazało się, że jedna z nich jest blisko spokrewniona z człowiekiem, którego krew była na drzwiach. Jak się okazało, ślady zostawił 15-letni syn mężczyzny.

Chłopak został zatrzymany, a śledczy postawili mu zarzut zabójstwa. Nastolatek był wcześniej przesłuchiwany w tej sprawie jako świadek. Nie przyznał się wtedy, by kiedykolwiek był w domu ofiary. Później zdradził jednak, że bijąc 71-latka uderzył pięścią o drzwi. Tak zostawił na nich swoją krew. Kryminalni zatrzymali też dwóch jego kolegów. W dniu zabójstwa mieli 15 i 17 lat. Podczas śledztwa Daniel S. i jego koledzy przyznali się do zabójstwa i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Z akt sprawy wynika, że przed napaścią młodzi ludzie pili alkohol. Postanowili wówczas, że okradną samotnego mężczyznę, który mieszkał na skraju wsi. Podejrzewali, że ma on w domu pieniądze za sprzedane krowy.

Wtargnęli do domu i zaczęli bić gospodarza. Gospodarz nie chciał powiedzieć, gdzie są pieniądze. W jego domu nastolatkowie znaleźli tylko 10 zł. Zabrali też stare radio. Zostawili konającego mężczyznę i wyszli. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:34
+1
Ile dostali ???? Do utylizacji ten gnój
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:16
+1
Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem ,składanie fałszywych zeznań, mataczenie. To jakaś lokalna klika, że zapadł taki wyrok? Prokurator to spał na rozprawie?
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 23:10
+1
Za zabicie psa są większe wyroki. Nowa ustawa o ochronie zwierząt powinna być najwyraźniej stosowana również do ludzi.
Avatar
Wysoki Sąd / 6 lutego 2018 o 21:58
+1
Szok! Co to za wyroki?! Powinni zgnić w pierdlu o wodzie i chlebie.To ma być kara ?!Za morderstwo?! Jedyna nadzieja w tym że starszy Pan miał bliskich i ktoś sam wymierzy sprawiedliwość.Gdybym ich spotkał na ulicy i wiedział kim są osobiście i własnoręcznie ..z przyjemnością..
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:50
+1
Do czego to wszystko zmierza? za 10 zł? Tyle jest warte życie w dzisiejszych czasach? Nic dziwnego, poniekąd było przyzwolenie na rozpowszechnianie się tego zjawiska. Małe wyroki, dozory kuratora itd. Obserwowałam to zjawisko rodzenia się zwyrodnialców, od lat. Dlatego jestem za tym, aby wyroki były surowsze i adekwatne do popełnionego czynu. Nie chcemy żyć w ciągłym zagrożeniu, bo żyje wśród nas tyle zwyrodnialców. 15, 16 lat i już bandyta. Przecież, są to jeszcze dzieci i już mordercy?
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:43
+1
no tak gospodarz był już stary ,pewnie niedługo sam by umarł ,te 6 lat ,to i tak sad po bandzie pojechał ,ktoś pisał o karze śmierci ,o ,tak ,ale najpierw należy wywieszać takich sędziów ,co nasze pieniądze szubrawcy biorą ,a działaja przeciw społeczenstwu po stronie bandytów ,co im w tych durnych łbach siedzi??
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:31
+1
Jaja sobie robią jestem za przywróceniem kary smierci. I co niby jak wyjdą to ich taką resocjalizację zrobią że pójdą na studia zrobią magisterkę i będą pożądanymi ludźmi którzy płacą podatki śmiech na sali ja nie chcę płacić na nich podatku banda darmozjadów
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:17
+1
5 i 6 lat za zabicie człowieka?!Zgroza.Gdyby uczynili tak z kimś z mojej rodziny to Sądu by nie było bo ich już dawno by nie było.Karo śmierci-WRÓĆ.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:17
+1
Co to za śmieszne wyroki? To jest jak naplucie w twarz nam uczciwym ludziom i jego rodzinie. Za zbiorowe zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i bez jakiegokolwiek motywu to minimum powinno być 15 lat i to tylko wtedy, gdy czymś nadzwyczajnym wykazali się w młodości. Czego ten sąd nauczył tych zwyrodnialców? Mam nadzieję, że Ziobro zainterweniuje, by chronić nas przed nieodpowiedzialnymi decyzjami sędziów. A jeżeli wyjdą po 3 latach, to powinni zamieszkać przy tej sędzinie. Podpowiem im, że on za swą głupotę otrxymuje 12.000 zł. Teraz tylko wyjść na spacer. Gnojki powinni zawisnąć, kiedy wreszcie ta lewicowa chołota w PE zostanie zastąpiona i powróci kara śmierci dla bandytów, a zostanie zlikwidowana wobec osób chorych?
Co to za śmieszne wyroki? To jest jak naplucie w twarz nam uczciwym ludziom i jego rodzinie. Za zbiorowe zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i bez jakiegokolwiek motywu to minimum powinno być 15 lat i to tylko wtedy, gdy czymś nadzwyczajnym wykazali się w młodości. Czego ten sąd nauczył tych zwyrodnialców? Mam nadzieję, że Ziobro zainterweniuje, by chronić nas przed nieodpowiedzialnymi decyzjami sędziów. A jeżeli wyjdą po 3 latach, to powinni zamieszkać przy tej sędzinie. Podpowiem im, że on za swą głupotę otrxymuje 12.000 zł. Teraz tylko... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 21:13
+1
jaja jakies 6 lat za umyslne zabojstwo, przeciez nikt w to nie wierzy, ze w przyszlosci zostana normalnymi mezami i ojcami. To sa mordercy, bez wzgledu na wiek! MORDERCY!
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:18
no to kolesie pod celą będą mieli używanie
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:12
za zamordowanie człowieka z chęci zysku młodzi zwyrodnialcy dostają 5-6 lat, to ja dziękuję za taki wymiar sprawiedliwości, mam nadzieję ze ten skandaliczny wyrok zostanie zaskarżony, trzeba wysłać link do Ministra
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:27
Już wszystko się wyjaśniło. Na zminiejszenie wymiaru kary wpłynęły następujące fuckty: są ciotami, a dziadek ich molestował. Wywodzą się z uczciwej ubeckiej rodziny, no i czynnie skakali na demonstracjach KODu. To wszystko zaskutkowało tak niskim wyrokiem. (Oglądaj TfujWał e.N tam znajdziesz więcej takich fucktów)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:55
moze przy okazji pojawi sie kwota łapówki dla składu sedziowskiego słynnego gangu w togach z zamościa? ,a czy oni maja prawdziwe ,czy lewe papiery z targu? sprawdzał to ktoś kiedyś?
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 16:27
W artykule wyżej opisują 8-letni wyrok dla faceta za usiłowanie zabójstwa żony. Tutaj ledwo 5 - 6 letnie wyroki za morderstwo.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 15:33
Oprocz kratki "nie jestem robotem" powinna byc "nie jestem politycznym idiota internetowym" jak taki gosc co pisze o nieletnich mlodzi wyborcy pisu
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:45
-"Przypomnij sobie, kto zachęcał "róbta co chceta"." Nie podobają ci się słowa św.Augustyna!?Pewnie żeś ateista.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:42
Aż się w pale nie mieści co wyrabia ta złota pisowska młodzież...
Avatar
:( / 7 lutego 2018 o 11:52
undefined napisał:
Typowi wyborcy PiSu,totalnie bezmózgowi.Nie lubię totalnych.
Przypomnij sobie, kto zachęcał "róbta co chceta" i zalecał zabrać babci dówód? No i na kogo głosują więźniowie. Zdezorganizowaliście nasze państwo.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:47
Niestety jeszczde gdzieniegdzie siedzą pomioty PO, wiedzą, że to juz ich koniec i tak próbują zniszczyc to panstwo.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!