środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Nie czepiajcie się zwykłych ludzi!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2008, 17:23
Autor: BOGDAN NOWAK

Przyszli prosić o pomoc. Koczowali obok stołu przewodniczącego zamojskiej Rady Miejskiej 8 godzin i nie usłyszeli od niego nawet jednego słowa.

Nie zauważył ich także prezydent Zamościa i magistraccy urzędnicy.

Kilkudziesięciu zdesperowanych kupców z zamojskiego Nadszańca z żalem opuszczało salę obrad po ostatniej sesji RM.

- Nigdy nie potraktowano mnie w taki sposób - płakała jedna z pracownic Hali Targowej w Nadszańcu. - Jak psiaki u pańskiego stołu czekaliśmy na jedno zdanie z ust prezydenta czy przewodniczącego. Bez skutku. Za nic mają los kilkudziesięciu rodzin, które zostaną bez środków do życia. To naganne!

Zamojscy handlowcy do 15 lutego muszą się wynieść z Hali Targowej. Na nic się zdały ich prośby, protesty i rozmowy z urzędnikami. Powód wyprowadzki? Miasto wystarało się o pieniądze z Funduszu Norweskiego m.in. na remont bastionu VII w którym mieści się "Nadszaniec”. Teraz hala musi być na wiele miesięcy zamknięta.

Kupcy się na to nie godzą. Kilka dni temu napisali w tej sprawie pismo do Wojciecha Matwiejczuka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Zamościu. Przypomnieli w nim, że pracują w Nadszańcu w wyniku umów zawartych z magistratem i m.in. licznych inwestycji, które musieli na własny przeprowadzić w budynku. "Sposób potraktowania nas budzi największe oburzenie i uwłacza podstawowym zasadom przyzwoitości” - czytamy w piśmie. Swoje żale kupcy wykrzyczeli też na piątkowej sesji RM. - Jesteście nieprzyjaźni dla mieszkańców miasta, którzy was utrzymują - mówił do prezydenta i urzędników Artur Pytlowski. - Jeśli stracę pracę, dokąd pójdę? Moja żona choruje na stwardnienie rozsiane. Nie mogę uciec do Anglii. Za co teraz kupię jedzenie? Dlaczego czepiacie się zwyczajnych ludzi, zabieracie im chleb i skazujecie na wegetację?

- Żądamy lokalizacji nowego obiektu handlowego w odległości do 500 m od Nadszańca - wołali kupcy. - W przeciwnym wypadku, będziemy protestować nawet... pod norweską ambasadą i podejmiemy działania prawne. Domagamy się dyskusji.

Przez 8 godzin handlowcy koczowali obok stołu przewodniczącego RM, tuż obok prezydenta. Ich apel zbyto milczeniem. Przewodniczący RM znalazł za to czas m.in. na czytanie długiej listy nazw instytucji, które przesłały Radzie Miejskiej... życzenia świąteczne.

Prezydent też nabrał wody w usta. Jednak kilka tygodni temu, na jednej z konferencji prasowych w magistracie nie pozostawił złudzeń.

- Kupcy będą musieli się z Nadszańca wynieść - zapowiedział wtedy Zamoyski.
Zamknięcie hali targowej oznacza likwidację ok. 150 miejsc pracy. Wprawdzie magistrat twierdzi, że po remoncie handel wróci do budynku, ale będzie tam miejsce dla tzw. lepszych butików.

- Dla nas pracy tam na pewno nie będzie - żalą się zamojscy kupcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
derek
mceurytos
zamość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

derek
derek (3 stycznia 2008 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najwyzsza pora teraz czas na turystow nie handlowcow.
Rozwiń
mceurytos
mceurytos (2 stycznia 2008 o 22:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze, że wkoncu zostaną oni wygonieni z Nadszańca! Ten obiekt zasługuje na lepsze wykorzystanie, a nie na bycie zamojskim stadionem X-lecia, w którym handluje się chińskim trampkami. Kupcy niech wkońcu zrozumieją, że UM ich będzie utrzymywał - bo 100 kilkadziesiąt złotych miesięcznie za stoisko w centrum miasta jest kwotą wziętą chyba z kosmosu ...
Chcą mieć blisko Starego Miasta? Kilka lokali w kamienicach jest do wynajęcia, a i ich standart po remoncie jest o wiele wyższy ...
Rozwiń
zamość
zamość (2 stycznia 2008 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Też mi się to nie podoba, dzisiaj oni jutro my!!!
Rozwiń
Zamościanin
Zamościanin (2 stycznia 2008 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czym się martwią Ci kupcy przecież Prezydent rocznie buduje kilka marketów ,gdzie mogą znależć zatrudnienie kupcy.A ponadto jedna uwaga nie trzeba było wybierać takiego prezydenta.Costa chcieli to mata.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!