sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Nie dla nich wojskowe pokoje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2007, 19:49
Autor: Bogdan Nowak

Nikomu nie przeszkadzali, ale i tak się muszą wynieść. Wygląda na to, że zamojscy kombatanci będą się mogli spotykać w koszarach tylko do końca miesiąca.

- Mamy się wyprowadzić do końca lipca. Taką decyzję podjął niedawno wiceminister MON. Nie wiemy dlaczego. Odwołaliśmy się, ale odpowiedzi nie ma - żali się płk Czesław Pakulniewicz, szef zamojskiego Związku Żołnierzy LWP. Dodaje, że taki sam problem ma teraz 15 ogólnopolskich organizacji kombatanckich, które mają siedziby w budynkach należących do wojska.
Rozżaleni ministerialnym postanowieniem są także zamojscy członkowie Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy, którzy już wypowiedzenie dostali. Kombatanci Związku Inwalidów Wojennych RP czekają na nie z niepokojem.
- To będzie dla nas kłopot. Nie mamy nawet pomysłu, co ze sobą począć i dokąd się przenieść - martwi się Jan Habit, prezes ZIW RP.
- Zwyczajnie przyzwyczailiśmy się do tego miejsca - tłumaczy Pakulniewicz, ale zapowiada, że wspólnie z kolegami jakoś sobie poradzi. - Pomoc zaproponowała nam Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego. Będziemy mogli bezpłatnie korzystać z ich osiedlowej świetlicy - zdradza pułkownik. - Jeśli zgłoszą się do nas członkowie innych związków kombatanckich, nie zostawimy ich bez pomocy - obiecuje Ignacy Bieliński, wiceprezes SM im. W. Łuksińskiego w Zamościu.
Skąd w ogóle wziął się pomysł z wyprowadzką? - To decyzja ministerstwa. Nam te organizacje w żaden sposób nie przeszkadzają - zapewnia Małgorzata Maziarczyk z zamojskiego KG. Placówką zarządza Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Lublinie. To on wypowiedział kombatantom siedzibę. Dlaczego?
- Kiedyś minister MON podpisał umowy z pewnymi stowarzyszeniami, ale nowy je zerwał - odpowiada ppłk Marek Osuch, szef lubelskiego RZI. - Nie dotyczy to wszystkich stowarzyszeń. Te, które jeszcze takich wypowiedzeń nie dostały, mogą się raczej nie martwić. - Jasno widać, że to sprawa polityczna - komentuje jeden z kombatantów. - Nikt nie bierze pod uwagę, że dla 80-latków taka przeprowadzka jest udręką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!