poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Nie tędy droga

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2005, 21:39
Autor: Zofia Sawecka

Błądziłem przez kilka godzin, bo oznakowanie dróg w terenie nie odpowiadało oznaczeniom na mapach. Szukając Bondyrza, dojechałem przez Krasnobród pod Tomaszów Lub. – poskarżył się Dziennikowi mieszkaniec Warszawy, który tej zimy po raz pierwszy odwiedził Zamojszczyznę.

W Jacni (gm. Adamów) krzyżują się drogi z Zamościa do Krasnobrodu i Józefowa. Na wszystkich mapach jako droga główna oznaczona jest droga wojewódzka Zamość–Józefów. W Jacni stoi jednak znak drogowy wskazujący, że droga główna wiedzie do Krasnobrodu, a więc droga wojewódzka jest tam podporządkowana drodze powiatowej. Mieszkańcy regionu, którzy znają dobrze ten teren, nie zwracają uwagi na oznakowanie dróg. Turyści mają niemały kłopot. – Do 1999 r. drogą główną była droga Zamość–Krasnobród. Po reorganizacji przyjęliśmy dotychczasową organizację ruchu, nie wprowadzając zmian – powiedziała nam Wanda Samulak, inspektor nadzoru w Zarządzie Dróg Powiatowych w Zamościu.
Pani inspektor przyznaje jednak, że oznaczenia na mapach
i w terenie powinny być zgodne. – Trzeba powołać komisję i wprowadzić zmianę organizacji ruchu. Zgłoszę to dyrektorowi – zapewniła nas Samulak.
Od policjantów z zamojskiej drogówki dowiedzieliśmy się, że droga powiatowa powinna być podporządkowana wojewódz- kiej, a nie na odwrót. – Prowadzone są pomiary ruchu. Jeżeli natężenie ruchu jest większe na drodze niższej rangi, to można nadać jej pierwszeństwo przy organizacji ruchu. Natężenie ruchu do Krasnobrodu jest większe, więc zapewne to brano pod uwagę – wyjaśnił nam sierżant sztabowy Roman Macek z sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Przyznał jednak rację, że w terenie może to być rzeczywiście kłopotliwe, a oznakowanie może być mylące dla ludzi spoza naszego regionu. – Dobrze, że poruszyliście tę sprawę. Postaramy się coś z tym zrobić – obiecuje sierżant Macek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!