poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Niebezpieczne Sutki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2001, 19:40
Autor: (lew)

Na klientkę jednego ze sklepów obuwniczych w centrum miasta poleciała w zeszłym tygodniu
częœć sufitu. Kobieta trafiła
do szpitala. Ekspedientka
wyszła z wypadku bez szwanku.

Budynek, w którym mieœcił się sklep obuwniczy, usytuowany jest w Sutkach, zwanych inaczej przez hrubieszowian Jatkami. Są to pożydowskie kramy miejskie, z charakterystyczna, wąską, „bliskowschodnią” uliczką wewnętrzną. Wybudowano je jeszcze przed wojną. W tej chwili przedstawiają przede wszystkim wartoœć zabytkową. W ich obrębie zlokalizowanych jest kilkadziesiąt placówek zajmujących się drobnym handlem.
Za szczęœcie w nieszczęœciu można uznać fakt, że w feralnej chwili w sklepie przebywały tylko dwie osoby: ekspedientka oraz 45-letnia Mirosława P. W pewnym momencie nastąpiło tąpnięcie. – Zerwała się podsufitka maskująca – usłyszeliœmy od Tomasza Brzóski, powiatowego inspektora budowlanego w Hrubieszowie. – To pierwszy tego typu przypadek, jaki odnotowaliœmy w tamtym rejonie.

Na klientkę sklepu poleciało ok. 4 mkw. ciężkiego gruzu – podsufitka wykonana była z cegieł (typ Klaina). Mieszkanka Hrubieszowa, z urazem głowy oraz ogólnymi obrażeniami ciała, trafiła do szpitala. Sprzedawczyni nic się nie stało. Tego samego dnia powiatowy inspektor nadzoru wydał decyzję dotyczącą zamknięcia sklepu. Pod lupą znalazł się również sąsiadujący z nim budynek, wykorzystywany również jako placówka handlowa. Zostanie on poddany wnikliwej kontroli technicznej. Z tego co się nam udało ustalić, wczeœniej prowadzono tam prace remontowe. Możliwe, że przyspieszyły one proces niszczenia, a w konsekwencji tąpnięcia sufitu po sąsiedzku. – Będziemy przeprowadzać wzmożone kontrole techniczne we wszystkich budynkach w Sutkach – zapewnił nas Tomasz Brzóska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!