Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 listopada 2009 r.
12:36
Edytuj ten wpis

Niepełnosprawny mieszkaniec Zamościa walczy ze słupkami na parkingu

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 4 A A

Na parkingu jest ciasno więc spółdzielnia postanowiła go przeorganizować. Tyle, że przy okazji niepełnosprawny mieszkaniec bloku przy ul. Oboźnej mógł zostać odcięty od świata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do domu mogę się dostać wózkiem dzięki specjalnemu podjazdowi – tłumaczy 36-letni pan Sławomir, który w wyniku wypadku utracił obie nogi. – Często jest on jednak zastawiany przez… samochód sąsiada. Zdarza się też, że ktoś wyrzuca na mój podjazd śmieci lub wyprowadza tam psa. Władze spółdzielni wyraźnie nie chcą mi pomóc! To nie jest w porządku.

Pan Sławomir mieszka wraz z żoną na parterze bloku nr 25 przy ul. Oboźnej. Obok jest niewielki, zwykle przepełniony parking. W czerwcu mężczyzna wysłał do zarządu SM im. W. Łukasińskiego pismo, w którym prosił o wyznaczenie stanowiska dla jego auta, tuż przy podjeździe. Odpowiedzi nie było.

Zamiast tego, w ostatni czwartek zapukali do jego mieszkania robotnicy.

– Obwieścili, że przy bloku stawiane będą słupki – żali się żona pana Sławomira. – W ten sposób, na wniosek jednego z sąsiadów, miała być wdrożona nowa organizacja parkingu. Jak można?

Okazało się, że słupki miały być wmurowane tuż przed jego podjazdem, w miejscu, gdzie nasz Czytelnik parkuje samochód. Postanowił działać. Wybrał się m.in. do MCPR oraz społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych. Zadzwonił także do nas. Interwencje przyniosły skutek.

– Słupków obok podjazdu tych państwa nie będziemy już budować – oświadczył nam w czwartek jeden z robotników spółdzielni.

W piątek pan Sławomir dostał jednak od zarządu SM pismo. Informowano w nim m.in., że… w najbliższych dniach zostanie obok bloku powstanie "ciąg” miejsc parkingowych.

Stanowisko przy tzw. "pochylni” zostanie wyznaczone jako miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Postawione zostaną jednak słupki uniemożliwiające pozostałym mieszkańcom dojazd do budynku.

To nie wszystko. SM rozważa też budowę innego parkingu. Na to muszą się jednak zgodzić mieszkańcy bloku nr 25.

– To błąd – mówi żona pana Sławomira. – Ustawienie tych słupków spowoduje zmniejszenie miejsc parkingowych i zwiększy bałagan. Nie dojedzie też do nas pogotowie czy np. straż pożarna.

– Staramy się jakoś uporządkować ten parking – mówi tymczasem Jerzy Nizioł, prezes spółdzielni. – Nie może być tak, że silniki samochodów są zapalne tuż pod oknami. Stąd te słupki. Jednak odległości między nimi będą duże ok. 2,5-metrowe. Bez problemu wjedzie od tej strony pogotowie czy straż pożarna.

Prezes Nizioł zapewnia, że stanowisko pod blokiem będzie przeznaczone tylko dla auta pana Sławomira.

– Będzie postawiony znak i pojawi się tam także jego numer samochodu – zapewnia. – Naprawdę chcemy temu panu pomóc.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek 408 / 24 stycznia 2010 o 12:54
A no widzicie-takie mamy durne prawo!-na inwalidów niewiele zwraca się uwagi-podczas,gdy np.prawo chroni pijaków i żulów-bo nie płacą za mieszkanie w bloku-a jeszcze je dewastują i w takim syfie(jak wieprze w chlewie)mieszkają-podczas,gdy(w Lublinie)ludzie pod biurem TBS-u na ul.Głębokiej tydzień w kolejce na mrozie czekają,aby otrzymać mieszkanie...-a przecież nie wszyscy dostaną! A prawo(unijne)zabrania wyrzucenia pijaka(zwanego"niezaradnym życiowo")z mieszkania. Uważam,że mamy"chore prawo"i kupę biurokracji-kupę ludzi siedzi"na stołkach"w urzędach,więc dlatego potrzeby ludzi niepełnosprawnych powinny być załatwiane niejako"z urzędu"i bez żadnej łaski!!! -a prawda jest inna...-gdy niepełnosprawny nie powalczy o swoje,to NIC nie dostanie! Smutna rzeczywistość... :-(((
A no widzicie-takie mamy durne prawo!-na inwalidów niewiele zwraca się uwagi-podczas,gdy np.prawo chroni pijaków i żulów-bo nie płacą za mieszkanie w bloku-a jeszcze je dewastują i w takim syfie(jak wieprze w chlewie)mieszkają-podczas,gdy(w Lublinie)ludzie pod biurem TBS-u na ul.Głębokiej tydzień w kolejce na mrozie czekają,aby otrzymać mieszkanie...-a przecież nie wszyscy dostaną! A prawo(unijne)zabrania wyrzucenia pijaka(zwanego"niezaradnym życiowo")z mieszkania. Uważam,że mamy"chore prawo"i kupę biurokracji-kup... rozwiń
Avatar
beduin / 23 stycznia 2010 o 10:28
l napisał:
Niepełnosprawni nie mają w Zamościu łatwo.

Ale i nie łatwo mają w Lublinie ba nawet w całym kraju brak jest wyobraźni ,brak przepisów ,politycy zajęci walką o władzę o wpływy ,nie ma w tym kraju stabilizacji itd. itd. więc kto ma niby się zajmować i po co ! na dodatek osobami niepełnosprawnymi ! no chyba że przed wyborami .Inaczej to wygląda w innych krajach takich ucywilizowanych gdzie ludzie władzy wiedzą po co zostali do niej powołani i jakie mają obowiązki i za co biorą wynagrodzenia u nas w kraju biorą ale nie wiele robią i dlatego u nas takie postępowanie tylko w sferze marzeń a trzeba tak niewiele , wystarczy pomyśleć jak mnie potraktują gdyby się takie czy inne kalectwo mnie przytrafiło ??? Inwalidzi jako sprawni inaczej nie zawsze są mile widziani i najlepiej jakby ich nie było ! co kiedyś robił pewien człowiek z zawodu malarz ale ten oficjalnie skutecznie eliminował tu , teraz czas robi i zrobi swoje .

Ale i nie łatwo mają w Lublinie ba nawet w całym kraju brak jest wyobraźni ,brak przepisów ,politycy zajęci walką o władzę o wpływy ,nie ma w tym kraju stabilizacji itd. itd. więc kto ma niby się zajmować i po co ! na dodatek osobami niepełnosprawnymi ! no chyba że przed wyborami .Inaczej to wygląda w innych krajach takich ucywilizowanych gdzie ludzie władzy wiedzą po co zostali do niej powołani i jakie mają obowiązki i za co biorą wynagrodzenia u nas w kraju biorą ale nie wiele robią i dlatego u nas takie postęp... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 11:11
cóż.....jako mieszkaniec tego bloku powiem, że sytuacja z parkingiem powinna być już dawno załatwiona. Nigdy nie ma na nim miejsca, teraz po postawieniu słupków ubyło 4 kolejne miejsca i zrobił się jeszcze gorszy syf. Oczywiście jestem za i w całości popieram powstanie miejsca dla osoby niepełnosprawnej ale spółdzielnia powinna też zająć się sytuacja pozostałych mieszkańców i zwiększyć ilości miejsc parkingowych poprzez rozbudowe parkingu lub chociażby postawieniem na wjeździe znaku "tylko dla mieszkańców Bloku Oboźna 25"
Avatar
l / 29 listopada 2009 o 16:21
Niepełnosprawni nie mają w Zamościu łatwo.
Avatar
marek 408 / 24 stycznia 2010 o 12:54
A no widzicie-takie mamy durne prawo!-na inwalidów niewiele zwraca się uwagi-podczas,gdy np.prawo chroni pijaków i żulów-bo nie płacą za mieszkanie w bloku-a jeszcze je dewastują i w takim syfie(jak wieprze w chlewie)mieszkają-podczas,gdy(w Lublinie)ludzie pod biurem TBS-u na ul.Głębokiej tydzień w kolejce na mrozie czekają,aby otrzymać mieszkanie...-a przecież nie wszyscy dostaną! A prawo(unijne)zabrania wyrzucenia pijaka(zwanego"niezaradnym życiowo")z mieszkania. Uważam,że mamy"chore prawo"i kupę biurokracji-kupę ludzi siedzi"na stołkach"w urzędach,więc dlatego potrzeby ludzi niepełnosprawnych powinny być załatwiane niejako"z urzędu"i bez żadnej łaski!!! -a prawda jest inna...-gdy niepełnosprawny nie powalczy o swoje,to NIC nie dostanie! Smutna rzeczywistość... :-(((
A no widzicie-takie mamy durne prawo!-na inwalidów niewiele zwraca się uwagi-podczas,gdy np.prawo chroni pijaków i żulów-bo nie płacą za mieszkanie w bloku-a jeszcze je dewastują i w takim syfie(jak wieprze w chlewie)mieszkają-podczas,gdy(w Lublinie)ludzie pod biurem TBS-u na ul.Głębokiej tydzień w kolejce na mrozie czekają,aby otrzymać mieszkanie...-a przecież nie wszyscy dostaną! A prawo(unijne)zabrania wyrzucenia pijaka(zwanego"niezaradnym życiowo")z mieszkania. Uważam,że mamy"chore prawo"i kupę biurokracji-kup... rozwiń
Avatar
beduin / 23 stycznia 2010 o 10:28
l napisał:
Niepełnosprawni nie mają w Zamościu łatwo.

Ale i nie łatwo mają w Lublinie ba nawet w całym kraju brak jest wyobraźni ,brak przepisów ,politycy zajęci walką o władzę o wpływy ,nie ma w tym kraju stabilizacji itd. itd. więc kto ma niby się zajmować i po co ! na dodatek osobami niepełnosprawnymi ! no chyba że przed wyborami .Inaczej to wygląda w innych krajach takich ucywilizowanych gdzie ludzie władzy wiedzą po co zostali do niej powołani i jakie mają obowiązki i za co biorą wynagrodzenia u nas w kraju biorą ale nie wiele robią i dlatego u nas takie postępowanie tylko w sferze marzeń a trzeba tak niewiele , wystarczy pomyśleć jak mnie potraktują gdyby się takie czy inne kalectwo mnie przytrafiło ??? Inwalidzi jako sprawni inaczej nie zawsze są mile widziani i najlepiej jakby ich nie było ! co kiedyś robił pewien człowiek z zawodu malarz ale ten oficjalnie skutecznie eliminował tu , teraz czas robi i zrobi swoje .

Ale i nie łatwo mają w Lublinie ba nawet w całym kraju brak jest wyobraźni ,brak przepisów ,politycy zajęci walką o władzę o wpływy ,nie ma w tym kraju stabilizacji itd. itd. więc kto ma niby się zajmować i po co ! na dodatek osobami niepełnosprawnymi ! no chyba że przed wyborami .Inaczej to wygląda w innych krajach takich ucywilizowanych gdzie ludzie władzy wiedzą po co zostali do niej powołani i jakie mają obowiązki i za co biorą wynagrodzenia u nas w kraju biorą ale nie wiele robią i dlatego u nas takie postęp... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2009 o 11:11
cóż.....jako mieszkaniec tego bloku powiem, że sytuacja z parkingiem powinna być już dawno załatwiona. Nigdy nie ma na nim miejsca, teraz po postawieniu słupków ubyło 4 kolejne miejsca i zrobił się jeszcze gorszy syf. Oczywiście jestem za i w całości popieram powstanie miejsca dla osoby niepełnosprawnej ale spółdzielnia powinna też zająć się sytuacja pozostałych mieszkańców i zwiększyć ilości miejsc parkingowych poprzez rozbudowe parkingu lub chociażby postawieniem na wjeździe znaku "tylko dla mieszkańców Bloku Oboźna 25"
Avatar
l / 29 listopada 2009 o 16:21
Niepełnosprawni nie mają w Zamościu łatwo.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 69 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 23

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 44 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!