sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Niezaspokojony apetyt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2001, 23:29
Autor: (s-ów)

Z terenu Zamojszczyzny do zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie trafiło w tym roku 21 wniosków o dofinansowanie. Tylko pięć z nich załatwiono pozytywnie.

Samorządy lub poszczególne przedsiębiorstwa oraz instytucje chcące realizować przedsięwzięcia z zakresu gospodarki ciepłowniczej lub związane z ochroną przyrody, wód oraz ziemi ubiegały się o dotacje i kredyty na preferencyjnych warunkach. Łączna wartość zgłoszonych inwestycji opiewała na 248,5 mln zł, z których 167,7 mln miałby sfinansować NFOŚiGW.
Tymczasem fundusz wsparł zamojskie inicjatywy zaledwie kwotą 3,3 mln zł, z czego dwie trzecie stanowią pożyczki. Z trzech wniosków Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu pozytywnie rozpatrzono dwa, przyznając 518 tys. zł dotacji na hodowlę zachowawczą konika polskiego oraz ochronę ekosystemów. Miasto Tarnogród uzyskało 1 mln 250 tys. zł, a Szczebrzeszyn 500 tys. – na budowę sieci kanalizacyjnej, zaś Susiec – 1 mln na budowę oczyszczalni ścieków.
Nie zyskały aprobaty m.in. najbardziej kapitałochłonne inicjatywy z Tomaszowa, dotyczące modernizacji kotłowni i systemu ciepłowniczego oraz budowy kanalizacji. Wszystkie razem oczekiwały wsparcia 154 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!