środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Nocna przychodnia w centrum Zamościa będzie zamykana?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2009, 13:41
Autor: Bogdan Nowak

Przychodnia jest w centrum miasta, a nocą i w święta mogą korzystać z niej wszyscy mieszkańcy. Niedawno gruchnęła wieść, że NFZ zamierza zrezygnować z całodobowej opieki medycznej w zamojskim NZOZ Resort-Med.

– Nie wolno do tego dopuścić – apelowała do radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej Wiesława Dubienka, przewodnicząca zamojskiego osiedla Planty. – Przychodnia jest w znakomitym miejscu. Tymczasem NFZ chce podobno podpisać kontrakt na usługi nocne i świąteczne z pogotowiem. Zły pomysł. Ono jest przecież na obrzeżach miasta.

– Dla mnie przenosiny byłyby bardzo kłopotliwe – dodaje samotna mama 9-letniego Daniela, mieszkanka bloku na os. Zamoyskiego. – Nie mam samochodu i musiałabym korzystać w nocy z taksówek... Mój synek często niestety choruje.

NZOZ Resort-Med mieści się w budynku zamojskiej komendy policji przy ul. Wyszyńskiego. Przychodnia świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej. Korzystają z niej mieszkańcy Zamościa i okolicznych miejscowości.

Pracownicy przychodni od kilku tygodni z niepokojem śledzą stronę internetową lubelskiego NFZ.

– Słyszeliśmy o pomyśle przeniesienia opieki medycznej i świątecznej do pogotowia – przyznaje Joanna Śmiałko, kierownik NZOZ Resort-Med. – Nie wiemy jednak jakie będą posunięcia... Dla nas byłby to kłopot. Musielibyśmy dokonać sporej reorganizacji naszej pracy. Na pewno nie byłoby to proste.

Czy zmiany wiązałyby się z redukcją m.in. etatów lekarskich i pielęgniarskich? – To niewykluczone – zastanawia się Śmiałko.

Leszek Bez, p.o. dyrektora Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu o pomyśle "przenosin” dowiedział się od nas.

– Dalibyśmy sobie z tym radę – zapewnia. – Kilka lat temu mieliśmy opiekę nocną i świąteczną nad miastem i powiatem. To było ponad 160 tys. ludzi. Dyżurowało wtedy po kilku lekarzy. To się sprawdzało.

Czy NFZ rzeczywiście ma projekt "przeprowadzki” zamojskiej nocnej i świątecznej pomocy medycznej do pogotowia?

– Nie mam takiej wiedzy – uciął Tomasz Pękalski, szef lubelskiego NIZ. I odesłał nas do swojego rzecznika prasowego.

– Odpowiedź jest złożona i będę musiał wiele posprawdzać, aby jej udzielić – stwierdził Karol Ługowski, rzecznik NFZ w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mon
mosquito
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mon
mon (14 listopada 2009 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Starowiejskiej( tu gdzie pogotowie) jest przynajmniej parking blisko budynku, a nie tak jak przy Komendzie Policji.
Rozwiń
mosquito
mosquito (14 listopada 2009 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale kręcą, ale kręcą ! Jak ze wszystkim.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!