środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Nowa organizacja ruchu na Starym Mieście

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2008, 15:52

Od czwartku na zamojskim Starym Mieście obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Jeśli kierowca złamie zakaz, dostanie mandat i dodatkowo pięć punktów karnych. Na początku było sporo zamieszania, ale pouczenia się skończyły.

Tego dnia do południa tylko na ulicy Kościuszki strażnicy zatrzymali kilkanaście samochodów. - I co tam widać? - zagadnął Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej. - Strasznie widać - odpowiedziała kobieta za kierownicą daewoo nubira, która zignorowała znak zakazu ruchu i piechotą wracała, żeby sprawdzić, jakie popełniła wykroczenie.

Skończyło się na pouczeniu. - Wczoraj tu byłam i nie widziałam żadnego znaku zakazu, dlatego teraz pojechałam w ciemno - powiedziała nam Mariola Sopela z Warszawy, która przy okazji zwróciła uwagę na to, że nowy znak "wisi za wysoko i jest za mały”.

Ale ona również uniknęła kary. - Kierowcy jeżdżą na pamięć, ale będą musieli przyzwyczaić się do nowej sytuacji - mówi komendant Gramatyka. - Jeżeli złamią przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Strażnicy mogą wlepić mandat do 500 zł oraz 5 punktów karnych. - Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście ma na celu ograniczenie ruchu samochodów, a co za tym idzie ochronę odnowionej substancji zabytkowej - informuje Karol Garbula, mł. referent ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zamość.

Od czwartku ulica Kościuszki całkowicie została wyłączona z ruchu na odcinku od Moranda do Bazyliańskiej. Częściowo wyłączono z ruchu ulicę Żeromskiego (od Bazyliańskiej do Moranda). Zakaz ruchu nie obowiązuje zaopatrzenia w godz. 6-8, posiadaczy kart postojowych i służb miejskich.

W tych samych godzinach na ulicę Bazyliańską (pomiędzy Żeromskiego a Zamenhofa) mogą wjechać tylko samochody zaopatrujące sklepy i służby miejskie. To samo ograniczenie występuje na ulicach Grodzkiej i Pereca. Na ulicę Ormiańską - oprócz zaopatrzenia i służb miejskich - dodatkowo mogą wjechać samochody sądu.

Znak zakazu ruchu pojawił się też na ulicy Greckiej (od Grodzkiej do Staszica). Nie dotyczy zaopatrzenia w godz. 6-8, posiadaczy kart postojowych i służb miejskich. Kierowcy mogą za to przejechać z ulicy Grodzkiej na Łukasińskiego.
Zmotoryzowani mieszkańcy tej części miasta nie powinni narzekać. - Zmiana organizacji ruchu nie rodzi negatywnych konsekwencji dla mieszkańców Starego Miasta, jeżeli chodzi o możliwość parkowania - mówi Garbula. - Liczba miejsc parkingowych nie została zmniejszona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czuk1gazeta.pl
ZMC
Jack
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czuk1gazeta.pl
czuk1gazeta.pl (24 sierpnia 2008 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jack napisał:
Zastanawiam sie jak sie maja nowe znaki do Polskich Norm obowiazujacych w tym zakresie. Zdaje sie ze zatrzymana przez straz pani moze miec racje ze sa za male. Moze ktos zna obowiazujace w tym zakresie przepisy i normy?


Choć znaki są za duże (jak na Stare Miasto) ale nie można ustawiać znaków niezgodnych z przepisami.
Kierowca przywyczajony do duzych (normalnych) znakow nie zauważa tych malutkich.

Przy okazji. Kiedy w sobotę i niedzielę znikną samochodzy ze Syarego miasta??
czy w kakowie, Sandomierzu czy na starej części Lublina ... stoja setki samochodów?????
czas na zamkniecie dla ruchu samochodowego Starego Miast w weekendy (oczywiscie w okresiewzmozonego ruchu turystycznego).
Rozwiń
ZMC
ZMC (18 sierpnia 2008 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jetem z Zamościa i zauważyłem te znaki lecz sa małe nie dociągnięcia i o tym Powinni wiedzieć Strażnicy ze Straży Miejskiej że te znaki czyli to są znaki
B1 i umieszczenie po nimi tylko takiej tabliczki to jest za mało bo do Tego znaku czyli przytoczę znak B1 zakaz ruchu w obu kierunkach.
Do tego znaku mogą się nie stosować także Osoby Niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej ( tu nie ma wymienione czy to ma być osoba z I gr. inwalidz. czy z III ) ale taka osoba niepełnosprawna musi posiadać Kartę Parkingową osoby niepełnosprawnej taka karta musi być za szybą przednią samochodu. Dla większej wiarygodności przytoczę przepis Dz. U.z 2005r Nr.108,poz.98 z późn. zm. i taka Straż Miejska czy Policja nie może wlepić mi Mandatu i pkt. Karnych bo mam Taką kartę Parkingową WAŻNĄ i to się liczy a jak Straż Miejska czy Policja będzie się upierała przy swoim to pozostaje tylko odmówić mandatu i spotkać się w Sądzie.

Przytoczę raz jeszcze ten przepis Osoby niepełnosprawne o obniżonej sprawności ruchowej ,kierujące pojazdem samochodowym lub kierowca przewożący osoby obniżonej sprawności ruchowej , jak również pracownicy placówek zajmujących się opieką , rehabilitacją lub edukacją niepełnosprawnych pozostających pod ich opieką tych placówek , moga nie stosować się do następujących znaków - pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności: Znaki poniżej
B-1 ; B-3 ; B-3a ; B-4 ; B-10 ; B-35 ; B-37 ; B-38 ; B-39 ( Dz. U. Nr.108 poz. 908 z późn. zm. z 2005 roku )


kto nie chce mieć kłopotów ze Strażą Miejską lub Policją niech sobie wydrukuję z internetu ten DZ. Ustaw i będzie kryty.
Rozwiń
Jack
Jack (18 sierpnia 2008 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zastanawiam sie jak sie maja nowe znaki do Polskich Norm obowiazujacych w tym zakresie. Zdaje sie ze zatrzymana przez straz pani moze miec racje ze sa za male. Moze ktos zna obowiazujace w tym zakresie przepisy i normy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!