czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Zamość

Oddam władzę w dobre ręce

Dodano: 3 listopada 2006, 16:47

Już się narządzili. Odchodzą bez walki. O reelekcję podczas wyborów samorządowych nie zamierza się starać ani Jan Albrycht, wójt gminy Księżpol, ani Tadeusz Zarek, jego kolega po fachu z Uchań, ani Adam Kuśmierz z Tereszpola.

Mieszkańcy tych trzech gmin mogą już być pewni, że zaplanowane na przyszłą niedzielę wybory przyniosą im zmiany. Dotychczasowi szefowie tych samorządów nie zdecydowali się po raz kolejny walczyć o głosy wyborców. Odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Gospodarz najważniejszego gabinetu w Urzędzie Gminy Księżpol nie zmieniał się przez ostatnich 20 lat. W końcu Jan Albrycht powiedział: dość. – Wystarczająco długo byłem wójtem. Teraz niech rządzą młodzi, a ja sobie odpocznę – mówi Albrycht. Zapewnia, że swojej decyzji o emeryturze nie żałuje, ale przyznaje, że sprawami samorządu interesować się nie przestanie. – Na pewno będę obserwował poczynania mojego następcy – mówi. Kogo będzie podpatrywał? Albo Jana Księdza, 42-latek z Zań, który startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Gmina, albo Lecha Rębacza, 50-letniego kandydata z Rogali, którego wystawił KWW Jedność Gminy.
Nowego szefa powitają po wyborach także urzędnicy z Uchań. Bo Tadeusz Zarek podjął tę samą decyzję, co Albrycht. – Kierowałem gminą przez trzy kadencje. Praca była dla mnie cały czas najważniejsza, nie dbałem o zdrowie. Teraz popsuło się ono na tyle, że nie mogę już dalej pracować w samorządzie – tłumaczy swoją „dezercję” z zajmowanego latami stanowiska Tadeusz Zarek.
Chrapkę na jego stanowisko ma aż pięciu kandydatów: Leszek Czerwonka, 43-letni mieszkaniec miejscowości Białowody (KWW PSL), Maria Gumieniak, 51-latka z Wysokiego (KWW Powiatu Hrubieszowskiego), Edmund Jędruszczak, 52-letni mieszkaniec Uchań (KWW Samorząd 2006), Ryszard Kotowski 54-
latek z Telatyna (KWW Uchanie) oraz Jan Zając z Rozkoszówki, 46-letni kandydat KWW Prawo i Sprawiedliwość.
Na liście kandydatów na wójta gminy Tereszpol, wyborcy nie znajdą także nazwiska Adama Kuśmierza. Dlaczego nie chce już dłużej rządzić gminą? – Swoje już w życiu zrobiłem. Teraz trzeba dać innym szansę. Niech pokażą, co potrafią – ucina Kuśmierz. O jego stanowisko za tydzień powalczą: 45-letni Zbigniew Wasąg z Tereszpola-Zaorenda (KWW Zbigniewa Wasąga), 56-letni Adam Olszta z tej samej wioski (KWW Odpowiedzialni za Przyszłość) oraz 54-
letni Jan Mielnik z Tereszpola-Zygmunty (KWW PSL).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!