piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Oddam władzę w dobre ręce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2006, 16:47

Już się narządzili. Odchodzą bez walki. O reelekcję podczas wyborów samorządowych nie zamierza się starać ani Jan Albrycht, wójt gminy Księżpol, ani Tadeusz Zarek, jego kolega po fachu z Uchań, ani Adam Kuśmierz z Tereszpola.

Mieszkańcy tych trzech gmin mogą już być pewni, że zaplanowane na przyszłą niedzielę wybory przyniosą im zmiany. Dotychczasowi szefowie tych samorządów nie zdecydowali się po raz kolejny walczyć o głosy wyborców. Odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Gospodarz najważniejszego gabinetu w Urzędzie Gminy Księżpol nie zmieniał się przez ostatnich 20 lat. W końcu Jan Albrycht powiedział: dość. – Wystarczająco długo byłem wójtem. Teraz niech rządzą młodzi, a ja sobie odpocznę – mówi Albrycht. Zapewnia, że swojej decyzji o emeryturze nie żałuje, ale przyznaje, że sprawami samorządu interesować się nie przestanie. – Na pewno będę obserwował poczynania mojego następcy – mówi. Kogo będzie podpatrywał? Albo Jana Księdza, 42-latek z Zań, który startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna Gmina, albo Lecha Rębacza, 50-letniego kandydata z Rogali, którego wystawił KWW Jedność Gminy.
Nowego szefa powitają po wyborach także urzędnicy z Uchań. Bo Tadeusz Zarek podjął tę samą decyzję, co Albrycht. – Kierowałem gminą przez trzy kadencje. Praca była dla mnie cały czas najważniejsza, nie dbałem o zdrowie. Teraz popsuło się ono na tyle, że nie mogę już dalej pracować w samorządzie – tłumaczy swoją „dezercję” z zajmowanego latami stanowiska Tadeusz Zarek.
Chrapkę na jego stanowisko ma aż pięciu kandydatów: Leszek Czerwonka, 43-letni mieszkaniec miejscowości Białowody (KWW PSL), Maria Gumieniak, 51-latka z Wysokiego (KWW Powiatu Hrubieszowskiego), Edmund Jędruszczak, 52-letni mieszkaniec Uchań (KWW Samorząd 2006), Ryszard Kotowski 54-
latek z Telatyna (KWW Uchanie) oraz Jan Zając z Rozkoszówki, 46-letni kandydat KWW Prawo i Sprawiedliwość.
Na liście kandydatów na wójta gminy Tereszpol, wyborcy nie znajdą także nazwiska Adama Kuśmierza. Dlaczego nie chce już dłużej rządzić gminą? – Swoje już w życiu zrobiłem. Teraz trzeba dać innym szansę. Niech pokażą, co potrafią – ucina Kuśmierz. O jego stanowisko za tydzień powalczą: 45-letni Zbigniew Wasąg z Tereszpola-Zaorenda (KWW Zbigniewa Wasąga), 56-letni Adam Olszta z tej samej wioski (KWW Odpowiedzialni za Przyszłość) oraz 54-
letni Jan Mielnik z Tereszpola-Zygmunty (KWW PSL).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!