środa, 26 kwietnia 2017 r.

Zamość

Odlotowe kapelusiki

Autor: Anna Szewc

Wkrótce nadejdą przymrozki i wtedy pewnie będziemy mieć już spokój z tymi grzybkami - mówi nadkomisa
Wkrótce nadejdą przymrozki i wtedy pewnie będziemy mieć już spokój z tymi grzybkami - mówi nadkomisa

Wyglądają jak psiaki i wytrawny grzybiarz nawet by na nie nie spojrzał. Ale narkomani wprost się nimi zajadają. Ten przysmak to grzyby halucynogenne. Na Roztoczu trwa właśnie okres ich żniw.
Żurawnica w pobliżu Szczebrzeszyna jest jedną z kilku miejscowości, którą upatrzyli sobie zbieracze. Policjanci mówią, że przyjeżdżają tutaj młodzi mieszkańcy nie tylko Zamościa, ale też Krasnegostawu, Chełma, Kraśnika czy nawet Chełma.

- Z tego, co wiem, te grzyby rosną dokoła całej wsi - mówi Jan Balicki. - Wszędzie są tylko łąki, a na nich te narkotyki. Ale ja ich nigdy nie widziałem.
Lepiej poinformowane są dzieci. - Podczas spacerów po lesie pytają mnie, czy chcę, żeby mnie zaprowadzili na te grzyby - relacjonuje Joanna Bulak, katechetka w miejscowej podstawówce. - Ale myślę, że są to raczej żarty, że dzieci tych grzybów nie zbierają i nie zażywają.

Tymczasem od dwóch tygodni prawie nie ma dnia, by w ręce policjantów nie wpadli kolejni grzybiarze i ich zbiory. Przedwczoraj w Żurawnicy nakryli kolejne cztery osoby. Byli to mieszkańcy Łęcznej, Świdnika i Brzeziny.
W sezonie za jednego, surowego "halucybka” płaci się średnio 10 groszy. Jeżeli osoba zajmująca się handlem wywiezie wysuszone grzyby w głąb Polski, to za sztukę bierze nawet do 2 zł. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii z 1997 roku za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków grozi kara do dwóch lat więzienia, ograniczenia wolności, bądź grzywny.
Czytaj więcej o:
m.d.
0m3n
(Anonimowy)
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

m.d.
m.d. (31 października 2009 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem czy ktoś jeszcze ten artykuł przeczyta ale chciałbym zaapelować do wszystkich o rozwagę a autorów podobnych artykułów o wiecej obiektywizmu (nie mówiąc już nic o tym ze artykuł jest prostacki). Stać się uzaleznionym od tego "narkotyku" jest bardzo mało prawdopodobne a nazywanie entuzjastów grzybów halucynogennych narkomanami jest analogiczne do nazwania połowy polaków alkoholikami (dla tych którzy mają mało wyobraźni podkreślam iż chodzi o to że sporadyczne zażywanie alkoholu nie jest oznaką alkoholizmu).
Rozwiń
0m3n
0m3n (30 listopada 2007 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4][font="Arial Black"][/font][/size][color="#FF0000"][/color]JAK WPISUJE HASŁO TO JEST NAPISANE, Że ZłE HaSłO...
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (18 października 2007 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprawdzcie moja stronke jak mnie porobiły [url="http://www.kamilkadze.cba.pl/"]http://www.kamilkadze.cba.pl/[/url] kod 1987
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (18 października 2007 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zajebiscie je lubie a robia mnie jak malo co.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24