piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

"Ortopedia Zamojska” nadal bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2004, 15:45

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Ortopedia Zamojska” wciąż nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Strony nie doszły do porozumienia, a to oznacza, że pacjenci leczący się w czterech zamojskich poradniach nadal muszą płacić 25 zł za wizytę u lekarzy specjalistów.

Spotkanie kierownika zamojskiej placówki z przedstawicielami NFZ odbyło się przed czterema dniami. - Rozmawialiśmy cztery godziny, a w rezultacie i tak wróciliśmy do Zamościa z niczym, bo kontraktu nadal nie ma - mówi Edward Szeremeta, kierownik NZOZ "Ortopedia Zamojska”. - W czwartek byliśmy gotowi podpisać z funduszem umowę na wszystkie trzy poradnie (oprócz urazowo-ortopedycznej - red.), tak żeby chociaż część pacjentów nie musiała płacić za wizyty. Jednak po kilku godzinach oczekiwania usłyszeliśmy, że lubelski fundusz może podpisać z nami kontrakt wyłącznie na wszystkie cztery poradnie.
Dlaczego kierownictwo "Ortopedii Zamojskiej” nie przystało na taką propozycję? Jak już wcześniej informowaliśmy, na poradnię urazowo-otropedyczną NFZ zaproponował zamościanom zaledwie 44 proc. ubiegłorocznych środków.
- Zupełnie nie wiem, co teraz będzie? Przecież nawet nie możemy pacjentom wypisywać refundowanych recept. Wysłałem też pisma z prośbą o interwencję w naszej sprawie do premiera, ministra zdrowia i posłów - dodaje Szeremeta.
Rzecznik Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ potwierdza, że rozmowy pomiędzy funduszem i zamojskim NZOZ zakończyły się fiaskiem. - My chcemy podpisać umowę z tą placówką, ale przede wszystkim zależy nam na poradni urazowo-ortopedycznej, dlatego zależy nam na tym, by został podpisany w całości - informuje Anna Józefczuk-Majewska.
Dodaje też, że kwestia refundowanych recept dla pacjentów "Zamojskiej Ortopedii” jest najmniejszym problemem. - Po prostu ortopedia musi z nami podpisać odrębną umową, na mocy której lekarze tej placówki będą uprawnieni do wypisywania refundowanych recept. Takie umowy mamy z wszystkimi prywatnymi placówkami medycznymi.
Co dalej z placówką z Hetmańskiego Grodu? - Jeśli w dalszym ciągu nie będzie zgadzać się na podpisanie kontraktu, to fundusz zastanowi się nad ogłoszeniem kolejnego konkursu na dokupienie świadczeń w poradniach urazowo-ortopedycznych - mówi Józefczuk-Majewska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!