poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Zamość

Oskarżeni wyłudzacze

Dodano: 16 grudnia 2001, 20:24
Autor: (pap)

Dwaj mieszkańcy Lublina i Krasnegostawu zostali oskarżeni o oszustwo i wyłudzenie z otwartych funduszy emerytalnych około 100 tysięcy zł. Akt oskarżenia obejmuje także pięć osób, które pomagały im w tym procederze.
Akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom z Lubelszczyzny Prokuratura Rejonowa w Zamościu skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego – poinformował w sobotę Romuald Sitarz z Prokuratury Okręgowej w tym mieście.
Jak wynika z aktu oskarżenia, mieszkaniec Krasnegostawu, jako akwizytor jednego z funduszy emerytalnych zawarł w 1999 r. 331 fikcyjnych umów przystąpienia do różnych funduszy. Osobom, które podpisywały umowy, choć nie były zainteresowane członkostwem w funduszu, płacił po 5 do 30 zł. W procederze tym miało mu pomagać pięcioro znajomych, którzy namawiali swoje rodziny, sąsiadów czy znajomych do sporządzania fikcyjnych umów.
W tej sprawie przesłuchano ponad 370 świadków z całego kraju. Według prokuratury akwizytor z Krasnegostawu otrzymał za fikcyjne umowy ponad 15 tysięcy zł prowizji, zaś rozliczający go lublinianin – przeszło 80 tys. zł. Grozi im do ośmiu lat więzienia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!