wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Oszczędzają na bezpieczeństwie dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2007, 17:54

Barierki przy ulicy Odrodzenia jak nie było, tak nie ma

Przewodniczący zamojskiej Rady Miasta obiecał nam, że zbada sytuację, a sprawa chodnika przy ul. Odrodzenia w Zamościu zostanie przekazana odpowiednim służbom. Minął miesiąc i nic się nie zmieniło. Rodzice uczniów pobliskiej szkoły podstawowej oraz m.in. II LO nadal nie mogą doczekać się na remont chodnika i ustawienia przy nim barierki ochronnej.

O sprawie pisaliśmy w połowie grudnia. Katarzyna Zwolan z Zamościa chodzi wzdłuż ul. Odrodzenia niemal codziennie. Odprowadza tędy 7-letnie dziecko do szkoły. - Chodnik jest wąski, wyboisty, a obok pędzą setki samochodów - twierdzi zamościanka. - Chodzą tamtędy do szkoły dzieci, także bez rodziców. Wystarczy zrobić krok, potknąć się czy zagapić i... jest się na jezdni. Może dojść do tragedii.
Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali do zarządu osiedla Partyzantów o remont chodnika i ustawienie barierek oddzielających go od ulicy. Bez skutku. Piotr Kurzępa, przewodniczący osiedla zapewnia, że apelował w tej sprawie do miejskiej komisji ruchu drogowego oraz mówił na sesjach RM. Nic nie wskórał.

Kiedy zwróciliśmy się w tej sprawie do Jana Matwiejczuka, przewodniczący zamojskiej RM zapewnił nas, że sprawą się zajmie. - Zmotywujemy do działania odpowiednie służby - powiedział przed miesiącem. Barierki jednak jak nie było tak nie ma. Dlaczego? - Proszę w tej sprawie zadzwonić do Zarządu Dróg Grodzkich - podpowiedział wczoraj Jan Matwiejczuk.

Anna Muszyńska, dyrektor ZDG w Zamościu zapewnia, że nie ma powodu do niepokoju. - Ten chodnik leży tuż przy ulicy, ale przepisy takie rozwiązanie dopuszczają - mówi. - Wiele jest takich chodników i żadnych barierek tam nie budujemy. Nie jest to zresztą miejsce niebezpieczne. Jeśli ktoś uważa inaczej, to trudno... Nie powinniśmy ulegać każdej presji.
Czy na chodniku przy ul. Odrodzenia nie będzie bezpieczniej? - Droga na pewno zostanie w całości przebudowana - zapewnia dyrektor Muszyńska. - Kiedy to się stanie? Na razie nie wiadomo. (BN)

Przewodniczący obiecywał, że postara się załatwić sprawę chodnika przy ul. Odrodzenia, ale nic się w tym miejscu nie zmieniło
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!