sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Otwarcie na wiosnę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2001, 16:09

W zaskakującym tempie postępują prace budowlane przy ul. Ks. Prymasa Wyszyńskiego w Zamościu, gdzie wznoszony jest hipermarket, którego powierzchnia sięgnie 7,5 tys. m. kw. Roboty rozpoczęły się na początku września, a już z końcem lutego budowlani mają zamiar zejść z placu budowy.

Inwestorem przedsięwzięcia jest, jak informowaliśmy już niejednokrotnie, kieleckie Echo - Investment. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Zamoyskiego, w miejscu gdzie jeszcze kilka lat temu stała szpecąca ten fragment miasta wytwórnia betonu należąca do Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego, na naszych oczach wyrasta olbrzymi obiekt handlowy.
Generalny wykonawca, Mieleckie Przedsiębiorstwo Budowlane dwoi się i troi, by wywiązać się z terminów. Do robót zaangażowano wiele firm specjalistycznych i podwykonawczych. Na miejscu budowy krząta się jednocześnie około dwustu ludzi. Wszyscy się śpieszą, bo wyjątkowo krótkie terminy gonią. Obiekt ma być ukończony do końca lutego.
Najbardziej zaawansowane są roboty w tej części, gdzie ulokuje się supermarket "Nomi”, którego specjalnością jest wyposażenie domu i artykuły potrzebne przy uprawie ogrodów. Gotowe są już ściany, dach i podłoże pod posadzki. W tej chwili układane są instalacje. Obok pawilonu przewidziano urządzenie ok. 1 tys. m. kw. powierzchni handlowej na świeżym powietrzu. Innymi głównymi najemcami Centrum Handlowego mają być: supermarket spożywczo - przemysłowy "Albert”, a także "Euro” - ze sprzętem RTV, AGD oraz obuwiem. Część powierzchni wydzielono na pojedyncze sklepy i stoiska handlowe.
Na uruchomieniu w tym rejonie centrum handlowego ma zyskać też najbliższe otoczenie. Główna ulica Wyszyńskiego wyposażona zostanie o dodatkowy pas ruchu. Dotychczasowa polna dróżka, jaką jest ul. Pawłówka, stanie się wjazdem do hipermarketu. W związku z tym zostanie poszerzona, utwardzona i wyposażona w chodniki po obu stronach. Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z Pawłówką pojawi się dodatkowo sygnalizacja świetlna. Nieodłącznym elementem inwestycji jest olbrzymi parking, usytuowany na froncie hipermarketu. Ulica Wyszyńskiego otrzyma też w rejonie centrum nowy, wygodny chodnik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!