niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Pobrali się z miłości. Życie nie zawsze ich rozpieszczało, ale wytrwali w małżeńskiej przysiędze aż 75 lat. On ma 100 lat, ona 93. I twierdzą, że nadal się kochają.

– Bez ciebie nie wytrzymałbym jednego dnia – mówi czule do żony pan Piotr.
Poznali się wiosną 1930 r. na zabawie, przy „Tangu Milonga” Jerzego Petersburskiego. – Żona była najzgrabniejsza i najlepiej tańczyła – wspomina jubilat. – A do tego była najbogatszą panienką w Siemierzu (pow. tomaszowski).
Pobrali się 3 października 1930 r. w kościele w Wożuczynie. Od tamtej pory razem dzielą dolę i niedolę. Jaka jest ich recepta na tak długie pożycie? – Najlepiej się nie kłócić i dużo pracować – wylicza pan Piotr.
Radzi też, by do kieliszka za często nie zaglądać i raczej – puszcza oko – nie palić papierosów. Sam zaczął kurzyć koło 40. – Do tej pory, jak nikt nie widzi, popala – śmieje się najmłodszy syn, Jan Leśniowski. To on opiekuje się rodzicami.
Pan Piotr jest typem twardziela. Na rękę, i dziś, mógłby położyć młodszego od siebie. Uwielbia oglądać filmy miłosne. Im więcej scen łóżkowych, tym lepiej. – Nieraz do drugiej w nocy siedzi przed telewizorem – opowiada syn.
Zaawansowana jaskra, nie pozwala na to jego żonie. Zawsze była o niego zazdrosna. – Ty oglądasz się za młódkami – wyrzuciła mu nie dalej, jak na wiosnę. – Dziewczęta mają teraz o pół metra dłuższe nogi niż 90 lat temu – szacuje pan Piotr.
Codziennie się przytulają, mówią sobie ciepłe słowa. 75-lecie ślubu to rzadka uroczystość – Nie pamiętam takiej rocznicy – przyznaje Bożena Borna-Musiej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Hrubieszowie.
Państwo Leśniowscy mają troje dzieci. Doczekali się 8 wnuków i 9 prawnuków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!