poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Perła chce przejąć browar w Zwierzyńcu przez zasiedzenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2012, 19:27

Browar w Zwierzyńcu (Archiwum)
Browar w Zwierzyńcu (Archiwum)

Wkrótce rozstrzygnięcie kolejnego przetargu na dzierżawę browaru.

Przypomnijmy – ponad 3 lata temu zaprzestano w zwierzynieckim browarze produkcji. Ówczesny dzierżawca – Perła Browary Lubelskie SA przeniósł produkcję do Lublina. Wkrótce na budynkach zawisła kłódka.

W tej sytuacji w 2011 Starostwo Powiatowe w Zamościu ogłosiło pierwszy przetarg, do którego stanęły dwie firmy – Euro-Projekt i Browar Ciechan z Ciechanowa. Ta pierwsza wygrała, windując czynsz i miała po 12 miesiącach produkować 25 tys. hektolitrów piwa. Jednak ani nie przeprowadziła żadnych prac przygotowawczych, ani też nie podjęła produkcji. Ponieważ dzierżawca nie wywiązał się z umowy, starostwo znów przejęło nieruchomość.

W trosce o niszczejącą substancję, a także w nadziei, że okoliczni mieszkańcy znaleźliby pracę, starosta zamojski ogłosił kolejny przetarg. Koperty mają być otwarte 3 września. Ale czy na pewno?

– Perła chce wyjaśnić stan prawny browaru w Zwierzyńcu i złożyła wniosek do Sądu Rejonowego o stwierdzenie zasiedzenia browaru – informuje Robert Olak z Agencji PR ROmedia, pracującej dla Perły.

– Perła sama w 2010 roku rozwiązała umowę dzierżawną i nie podejmowała podobnych kroków, kiedy rok później przetarg wygrał Europrojekt, który zresztą nie wywiązał się ze zobowiązań. Dlatego starostwo przejęło obiekt i konsekwentnie realizujemy drugi przetarg – wyjaśnia Henryk Matej, starosta zamojski. – Odnoszę wrażenie, że ta firma zorientowała się, że teraz ktoś ciekawy chce wejść na rynek i dlatego podejmuje takie kroki. A może chce odstraszyć potencjalnych chętnych? Jednak Perła może także stanąć do przetargu.

W nadesłanym piśmie R. Olak pisze: "…Perła od wielu lat była dzierżawcą browaru w Zwierzyńcu. Początkowo jako Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Piwowarskie w Lublinie, później zaś pod obecna nazwą, prowadziła tam z powodzeniem działalność, czyli produkcję piwa. Zdaniem spółki, z dokumentów wynika, że 1 września 1990 własność browaru w Zwierzyńcu mogło nabyć, przez zasiedzenie, Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Piwowarskie w Lublinie. W konsekwencji może to oznaczać, że istnieją poważne podstawy prawne do stwierdzenia, że Perła – Browary Lubelskie SA są właścicielem tej nieruchomości”.

Na pytanie, dlaczego właśnie teraz Perła zdecydowała się na taki krok będąc tyle lat dzierżawcą i później odstępując od dzierżawy, Robert Olak odpowiada: Do tej sprawy wynajęta została kancelaria prawna i ze względu na dobro postępowania oraz żeby nie wywierać presji na sąd, nie będziemy się wypowiadać na ten temat.

– O wszystkim zadecyduje sąd, również o tym, jaki skutek miało zrzeczenie się dzierżawy– zauważa starosta. – Z naszej strony nic się nie zmienia. Otwarcie ofert nastąpi 3 września w części jawnej przetargu, który odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zamościu. Jeszcze do piątku – 24 sierpnia, można nieruchomość oglądać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MIKI
aqq
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MIKI
MIKI (22 sierpnia 2012 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Perła chce" a może bardziej boi się, wystarczy przyjżeć się działalności i kto tam pracuje "Boję się własnego cienia", więcej wiary w siebie, żenua
Rozwiń
aqq
aqq (22 sierpnia 2012 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ja przejmuję Polskę przez zasiedzenie:)))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!