czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Pierwsze na Lubelszczyźnie prywatne Centrum Onkoterapii powstanie w Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2009, 12:14
Autor: (ak)

To będzie czwarte, po ośrodkach w Wałbrzychu, Poznaniu i planowanym ośrodku w Koszalinie, ale piewsze w naszym województwie Międzynarodowe Centrum Radioterapii prowadzone przez Euromedic Onkoterapia w Polsce.

Ośrodek, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową będzie działać na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

- Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Zamościu to odpowiedź na trudną sytuację polskich pacjentów z chorobą nowotworową - informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik zamojskiego szpitala papieskiego.

- Brak dostępu pacjentów do nowoczesnych placówek radioterapeutycznych powoduje, że czas oczekiwania na to leczenie sięga nawet 3 miesięcy. Dla wielu chorych oznacza to wyrok śmierci. Na terenie województwa lubelskiego już wkrótce będziemy mogli mówić o tej sytuacji w czasie przeszłym, właśnie dzięki centrum w Zamościu.

Zamojskie MCO każdego roku będzie w stanie pomóc ponad 2.000 pacjentów. Pankiewicz podkreśla, że wbrew obiegowym opiniom, iż w prywatnej służbie zdrowia wszyscy płacą - w MCO pacjenci nie będą płacić za leczenie, bo w pełni zrefunduje je NFZ.

Pierwszych pacjentów MCO planuje przyjąć już w 10 miesięcy od rozpoczęcia budowy, której całkowity koszt sięgnie 60 mln złotych. Kiedy inwestycja ruszy? Ta informacja ma być przekazana dopiero podczas zaplanowanej na środę konferencji prasowej. - Sami czekamy na nią z niecierpliwością - mówi Pankiewicz.

Koncern Euromedic jest obecny na polskim rynku od 9 lat. W 15 krajach Europy zarządza siecią 196 Centrów Medycznych (99 diagnostyczne, 63 stacje dializ, 32 laboratoria oraz dwa centra radioterapii).

Nie jest dobrze

Według Światowej Organizacji Zdrowia /WHO/ w Polsce brakuje co najmniej 10 ośrodków radioterapii. Co czwarta istniejąca placówka, wg tych samych badań, dysponuje sprzętem technologicznie przestarzałym, eksploatowanym dłużej niż 10 lat. To plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!