Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 października 2010 r.
13:53
Edytuj ten wpis

Pijany kierowca mercedesa potrącił ojca i syna. Ojciec zginął, syn walczy o życie

0 19 A A

Zwłoki potrąconego przez pijanego kierowcę 52-latka znaleziono wczoraj w nocy w przydrożnych zaroślach we wsi Nawóz w gminie Nielisz. Obok leżał jego nieprzytomny syn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy wsi są w szoku. – Zbyszek wracał z synem od lekarza z Lublina – opowiada jeden z sąsiadów. - Do Nielisza przyjechali autobusem, a stamtąd na piechotę mieli do pokonania ok. 3 km.

Do wypadku doszło, gdy byli ok. 150 m od domu. Wiadomo, że szli lewą, czyli prawidłową stroną jezdni. – Nic nie było słychać, a poza tym mgła była ogromna – opowiada Weronika Zając, która mieszka naprzeciwko miejsca tragedii.

Do wypadku doszło miedzy godz. 19 a 20, policję powiadomiono ok. godz. 22. Leżące w przydrożnych zaroślach zwłoki Zbigniewa H. znaleźli jego dwaj synowie, obok leżał ranny brat.

Karetka odwiozła 18-latka z poważnym urazem głowy do szpitala, gdzie przeszedł operację. – Jego stan jest jednak dalej ciężki – mówi Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy zamojskiego szpitala "papieskiego”.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. – Na miejscu zabezpieczono odpryski lakieru samochodowego i szkła oraz znaczek firmowy mercedesa – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Mundurowi szybko ustalili, że samochód należy do 45-letniego mieszkańca tej samej wsi. Udali się na miejsce: rozbite auto stało na podwórku, właściciel mercedesa był w mieszkaniu. Miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Wszystko wskazuje na to, że 45-latek zjechał samochodem na lewą stronę jezdni, a następnie potrącił pieszych i uciekł. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości ze skutkiem śmiertelnym i nie udzielenie pomocy poszkodowanym grozi do 12 lat więzienia. Zgodnie z nowelizacją przepisów karnych, sprawca może dożywotnio utracić uprawnienia do kierowania.

Mężczyzna w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu. W sierpniu ub. roku skończył mu się obowiązujący 3 lata zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aktualnie obowiązywał go zakaz poruszania się rowerami.

Jego sąsiedzi nie żałują. – Szkoda tylko żony i dzieci, bo jedno jest niepełnosprawne – mówią. Co innego zabity. – Zbyszek nie zasłużył sobie na taką śmierć – słyszymy w Nawozie. – Sam wychowywał dzieci, gdy żona wyjechała do Ameryki. To był dobry, uczciwy człowiek.

Wszyscy zastanawiają się, jak powiedzieć o tragedii jego najmłodszemu, 8-letniemu synkowi, który był oczkiem w głowie taty.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GOŚĆ / 23 listopada 2010 o 18:59
Jak można pisać coś takiego to że człowiek lubiał wypić to nic nie znaczy, a skąd jesteś taka pewna że ten człowiek nie chciał pracować, takie są fakty że w dzisiejszych czasach co trzecia osoba pobiera zasiłek na rodzine a poza tym dajesz na to pieniadze ze bedziesz tutaj rozgadywala takie sprawy? Moim zdaniem to osobista sprawa rodziny z czego zyją, bo kazdy musi jakos zyc.
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:58
Naprawde jestes osoba bez serca i sumienia. Jestem ciekawa czy bys tak samo twierdzila o swojej rodzinie jak taka tragiedia sie stala?? Znasz ich osobiscie??
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:51
[quote name='kalina' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:49
[quote name='kalina' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
Avatar
ktoś / 17 października 2010 o 16:23
Nie masz w ogóle serca .. a o współczuciu to już nawet nie mówię. Sama jesteś patologia. Taka tragedia się stała a ty tu obrażasz rodzinę ofiary. Nawet jak brali zasiłki to co z tego. Prawie każdy teraz bierze.
Szkoda ich a najbardziej tego małego. ;(
Avatar
Ada / 13 października 2010 o 10:54
[quote name='kalina' date='13 październik 2010 - 07:42 ' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
no co z tego nawet gdyby był najgorszym to nie zasługiwał na śmierć co teraz dzieci zrobią bez niego? Patologia dla ciebie karolciu to pewnie to że miał piątkę dzieci ale kochał je nad życie i był dobrym ojcem.
Avatar
Karolcia / 13 października 2010 o 08:19
Jak się nazywał , ten co zginął.?
Avatar
kalina / 13 października 2010 o 07:42
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
Avatar
gość / 13 października 2010 o 07:25
Jeszcze uciekł tchórz bez najmniejszego honoru. Nie wiem jakim trzeba być bydlakiem żeby tak się zachować. Możliwe, że miał jeszcze szansę uratować życie ojcu. A uciekł jak szczur.
Avatar
Czarek / 13 października 2010 o 06:33
Pogrzeje z 10 lat puchy to zobaczy jak milo sie d*** do sciany spi!!!!!!!!!!
Avatar
GOŚĆ / 23 listopada 2010 o 18:59
Jak można pisać coś takiego to że człowiek lubiał wypić to nic nie znaczy, a skąd jesteś taka pewna że ten człowiek nie chciał pracować, takie są fakty że w dzisiejszych czasach co trzecia osoba pobiera zasiłek na rodzine a poza tym dajesz na to pieniadze ze bedziesz tutaj rozgadywala takie sprawy? Moim zdaniem to osobista sprawa rodziny z czego zyją, bo kazdy musi jakos zyc.
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:58
Naprawde jestes osoba bez serca i sumienia. Jestem ciekawa czy bys tak samo twierdzila o swojej rodzinie jak taka tragiedia sie stala?? Znasz ich osobiscie??
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:51
[quote name='kalina' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
Avatar
mala / 22 listopada 2010 o 04:49
[quote name='kalina' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
Avatar
ktoś / 17 października 2010 o 16:23
Nie masz w ogóle serca .. a o współczuciu to już nawet nie mówię. Sama jesteś patologia. Taka tragedia się stała a ty tu obrażasz rodzinę ofiary. Nawet jak brali zasiłki to co z tego. Prawie każdy teraz bierze.
Szkoda ich a najbardziej tego małego. ;(
Avatar
Ada / 13 października 2010 o 10:54
[quote name='kalina' date='13 październik 2010 - 07:42 ' timestamp='1286948576' post='360780']
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
[/quote]
no co z tego nawet gdyby był najgorszym to nie zasługiwał na śmierć co teraz dzieci zrobią bez niego? Patologia dla ciebie karolciu to pewnie to że miał piątkę dzieci ale kochał je nad życie i był dobrym ojcem.
Avatar
Karolcia / 13 października 2010 o 08:19
Jak się nazywał , ten co zginął.?
Avatar
kalina / 13 października 2010 o 07:42
tragedia to fakt ale piszmy prawdę rodzina ofiary to była prawdziwa patologia, lubił wypić a pracować się nie chciało tylko zasiłek brać z gminy
Avatar
gość / 13 października 2010 o 07:25
Jeszcze uciekł tchórz bez najmniejszego honoru. Nie wiem jakim trzeba być bydlakiem żeby tak się zachować. Możliwe, że miał jeszcze szansę uratować życie ojcu. A uciekł jak szczur.
Avatar
Czarek / 13 października 2010 o 06:33
Pogrzeje z 10 lat puchy to zobaczy jak milo sie d*** do sciany spi!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!