niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Piwo tylko do płotu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2001, 21:39
Autor: (bar)

Jeśli podczas trwających właśnie "Krasnostaw- skich Chmielaków” ktoś na krok wyjdzie poza teren ogródka lub karczmy piwnej, naruszy zaostrzoną ostatnio Ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Łamiący przepisy będą upominani, a w rażących przypadkach karani mandatami.

Andrzej Leńczuk, główny organizator "Chmielaków”, zapewnia, że wszystkie punkty z piwem w mieście zostały wystawione w zgodzie z przepisami. O ustawie, która od niedawna zabrania picia alkoholu w miejscach publicznych, mówi, że godzi w nie tylko przecież polską tradycję festynów czy dożynek. Niemniej, zważając na maksymę "Twarde prawo, ale prawo”, zlecił swoim podwładnym, by przypominali gościom imprezy, że spożywanie alkoholu na zewnątrz ogródków jest nielegalne i ryzykowne.
Oko na piwoszy w miejscach publicznych, mają mieć też policjanci, wspierani w czasie święta przez funkcjonariuszy z lubelskiej drogówki i oddziałów prewencji. Jak nas poinformował podinsp. Jan Pawelec, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie, jego podwładni mają z całą surowością reagować na osoby zakłócające porządek, czy też nadmiernie podchmielone. W skrajnych przypadkach będą one przewożone do izb wytrzeźwień w Chełmie i Zamościu. Policjanci razem z przedstawicielami Miejskiego Komitetu ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będą też obserwować, czy nie podaje się piwa osobom nietrzeźwym bądź nieletnim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!