czwartek, 25 maja 2017 r.

Zamość

Plony zebrane

Dodano: 21 sierpnia 2001, 20:02
Autor: (maw)

Żniwa dobiegają końca, a w związku z tym w regionie rozpoczynają się przygotowania do corocznych dożynek. W nadchodzącą niedzielę święto plonów obchodzone będzie w gminie Hrubieszów
i Łaszczów.

Tegoroczne święto plonów rolnicy spod Hrubieszowa obchodzić będą w Moroczynie. Uroczystość otworzy korowód wieńców, a po przywitaniu gości przez wójta Jana Mołodeckiego zostanie odprawiona msza św. w miejscowym kościele. Później rozpocznie się część artystyczna, w której przewidziane są występy zespołów śpiewaczych z Kobła, Kułakowic Trzecich oraz Czerniczyna. Na scenie wystąpi też chór ze Szpikołos oraz kapela ludowa z Wołajowic. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa płodów rolnych przygotowana przez hrubieszowski ośrodek doradztwa rolniczego oraz liczne konkursy Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwać będą starostowie dożynek: Ewa Pasieka i Zenon Szubert.

Tego samego dnia świętować będą również rolnicy i przetwórcy gminy Łaszczów. Uroczystości otworzy korowód dożynkowy na placu przy UG, po którym nastąpi uroczysta msza św., poświęcenie chleba i wieńców w kościele parafialnym. O godz. 13.00 rozpocznie się część artystyczna którą wypełni koncert orkiestry dętej i występy zespołów. Program przewiduje również zawody rowerowe dla dzieci, turnieje piłki siatkowej, nożnej oraz dyskotekę. Ponadto organizatorzy proponują przejażdżki konne, gastronomię i inne atrakcje dla dzieci. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na pomoc dla powodzian.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24