Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 lipca 2013 r.
9:41
Edytuj ten wpis

Płoskie: Najpierw kolizja, potem wypadek. Nie żyje 60-latka

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 20 A A
Droga K-74 jest zablokowana. (Archiwum)
Droga K-74 jest zablokowana. (Archiwum)

Jedna osoba nie żyje, a jedna jest ranna. To bilans tragicznego zdarzenia w miejscowości Płoskie (pow. zamojski). Samochód nie wyhamował i uderzył w auto, które chwilę wcześniej brało udział w kolizji. Droga K-74 jest zablokowana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po godz. 7:00 doszło do kolizji drogowej. Kierujący rowerem wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy volkswagena.

Na miejsce przyjechali policjanci. W trakcie wykonywania czynności doszło do drugiego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed miejscem kolizji zatrzymał się kierowca samochodu osobowego Kia, który chciał poczekać aż będzie mógł przejechać.

Jadący za nim kierowca ciężarówki nie zdążył zahamować. - By uniknąć zderzenia ze stojącymi autami starał się je ominąć prawym poboczem. Niestety uderzył w vw passata, który wcześniej brał udział w kolizji - mówi Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dwie osoby z passata zostały ranne. Jedna z nich, 60-letnia kobieta, pomimo reanimacji zmarła. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Droga jest zablokowana. - Samochody są kierowane na objazdy przez Siedliska - dodaje Laszczka-Rusek.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Renata / 4 listopada 2013 o 16:07

Pomoc prawna, medyczna, psychologiczna dla osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach. Zamość ul. Gminna 53 B , tel 531024403

Avatar
makes / 14 lipca 2013 o 22:16

cb chyba mial wylaczone hehe

znowu super drajwer z autonaprawy za kierownica  "cienzarowki"...kondolencje dla  rodziny ofiary, wyrazy wspolczucia dla rodziny super doswiadczonego szofera, ktorym juz z reszta byl...a policja niech dalej poblaza ciezarowcom

Avatar
Darek / 14 lipca 2013 o 10:09

Nie byłem na miejscu zdarzenia ale znam tą drogę. duzy ruch i zawsze duża liczba ciężarówek.

Moim zdaniem WINNA jest POLICJA, często stoją tuż za autem zatrzymanym a nawet przed nim.

Powinni sobie zdawać sprawę jak należy ustawić znaki drogowe aby do kolizji kolejnej nie doszło.

powinni sami postawić własny samochód w poprzek drogi aby zabezpieczał poszkodowanych. Za to zdarzenie powinien odpowiadać właśnie policjant powinna już się nim zająć prokuratura i powinien mieć postawione zarzuty nawet nieumyślnego spowodowania śmierci. jeżeli się ktoś nie zgadza to zadam pytanie gdzie w takim razie stał radiowóz, że nie było pierwszego kontaktu ciężarówki właśnie z nimi. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Nie byłem na miejscu zdarzenia ale znam tą drogę. duzy ruch i zawsze duża liczba ciężarówek.

Moim zdaniem WINNA jest POLICJA, często stoją tuż za autem zatrzymanym a nawet przed nim.

Powinni sobie zdawać sprawę jak należy ustawić znaki drogowe aby do kolizji kolejnej nie doszło.

powinni sami postawić własny samochód w poprzek drogi aby zabezpieczał poszkodowanych. Za to zdarzenie powinien odpowiadać właśnie policjant powinna już się nim zająć prokuratura i powinien mieć postawione zarzuty nawet nieumyślnego spowodowan... rozwiń

Avatar
ddx / 14 lipca 2013 o 01:05

Dziwne, ze zawodowy kierowca nie zauważył że są utrudnienia na drodze ale tak własnie zachowuje się większość kierowców ciężarówek, mają w głębokim poważaniu innych i sami nagminnie łamią przepisy.

cb chyba mial wylaczone hehe

Avatar
Łukasz / 13 lipca 2013 o 20:47

Około godziny 7:45 mijałem zdarzenie z rowerzystą następnie, może do 10 aut przede mną nastąpiło koziołkowanie kolejnego VW ludzie jeszcze wychodzili z pojazdu w szoku...
Później tylko słyszałem karetki - tu dowiaduję się że ktoś wjechał w tego VW (z rowerzystą) szok.
Jednak chcę zaznaczyć że wina leży trochę po stronie Policji mimo oznaczeń, przez padający deszcz widoczność spadła - ale... nie wiem czy tak długo potrzeba było na czynności co do rowerzysty - ten samochód bardzo wystawał z basa bocznego - centymetry i Policyjny nieoznakowany byłby czołowo walnięty!
 

Około godziny 7:45 mijałem zdarzenie z rowerzystą następnie, może do 10 aut przede mną nastąpiło koziołkowanie kolejnego VW ludzie jeszcze wychodzili z pojazdu w szoku...
Później tylko słyszałem karetki - tu dowiaduję się że ktoś wjechał w tego VW (z rowerzystą) szok.
Jednak chcę zaznaczyć że wina leży trochę po stronie Policji mimo oznaczeń, przez padający deszcz widoczność spadła - ale... nie wiem czy tak długo potrzeba było na czynności co do rowerzysty - ten samochód bardzo wystawał z basa bocznego - centymetry i Policyjny nie... rozwiń

Avatar
Gość / 13 lipca 2013 o 20:01

Ależ tam na trasie była jeszcze  jakaś druga kraksa. Jechałam po 13.00 przez Mokre od strony Żdanowa do Zamościa. Przejeżdżając przez tory zobaczyłam ludzi w kamizelkach drogówki lub policyjnych. Przy skręcie w prawo do Zamościa zobaczyłam na poboczu wbite podwoziem w drzewo auto z rejestracją LZA.... Podwozie zryło korę z drzewa, auto leżało lewym bokiem na ziemi, a slużby porządkowe kręciły się przy tym samochodzie. Kierowcy nie widziałam.

Avatar
paweł / 13 lipca 2013 o 18:52

Film z wypadku:http://retrix.pl/WypadekPloskie.avi nagrany przez świadka wypadku.

Avatar
Erus / 13 lipca 2013 o 18:34

Zdaję sobie sprawę ze duży pojazd ma dłuższą drogę hamowania ale zawodowy kierowca chyba jest nieco lepiej a przynajmniej powinien być lepiej przygotowany do przewidywania różnych zdarzeń a ile razy widzi się jak zamiast zachowywać bezpieczna odległość pędzą czy wyprzedzają. Tak to mogą robic ci z osobowek.

A czym wedlug Ciebie jest bezpieczna odległość? Ile jest to metrów? Dlaczego kierowca osobówek może wyprzedzać czy pędzić a kierowca tira, którego goni czas i taho nie? Niestety ale wypadków i kolizji z udziałem osobówek jest o wiele więcej niż tych z udziałem tirów. Ja jeżdze dużo po kraju i trochę po Niemczech i niestety problem nie jest w zabezpieczaniu miejsc wypadków ani też nie po stronie przepisów. Problem leży w kkierowcach każdego rodzaju pojazdów na ulicach. Brakuje większości kierowcom zwykłej kultury jazdy. To z braku kultury jest większość korków, kolizji i tego co sie dzieje na drogach. Widziałem już chyba wszystko w Polsce na drogach i u nas jest niestety jedno hamstwo. To co sie stało w Płoskim jest przykre, ale sie stało i nie wiinie za to nikogo. Szkoda , że najbardziej obwiniają ludzie, którzy jeżdża 100 km tygodniowo na zakupy po mieście i do domku. Żal

A czym wedlug Ciebie jest bezpieczna odległość? Ile jest to metrów? Dlaczego kierowca osobówek może wyprzedzać czy pędzić a kierowca tira, którego goni czas i taho nie? Niestety ale wypadków i kolizji z udziałem osobówek jest o wiele więcej niż tych z udziałem tirów. Ja jeżdze dużo po kraju i trochę po Niemczech i niestety problem nie jest w zabezpieczaniu miejsc wypadków ani też nie po stronie przepisów. Problem leży w kkierowcach każdego rodzaju pojazdów na ulicach. Brakuje większości kierowcom zwykłej kultury jazdy. To z ... rozwiń

Avatar
jot23 / 13 lipca 2013 o 18:23

Kochani tam jest ograniczenie prędkości do 50 km /godz 

Avatar
Gość / 13 lipca 2013 o 14:52
Zdaję sobie sprawę ze duży pojazd ma dłuższą drogę hamowania ale zawodowy kierowca chyba jest nieco lepiej a przynajmniej powinien być lepiej przygotowany do przewidywania różnych zdarzeń a ile razy widzi się jak zamiast zachowywać bezpieczna odległość pędzą czy wyprzedzają. Tak to mogą robic ci z osobowek.
Avatar
Renata / 4 listopada 2013 o 16:07

Pomoc prawna, medyczna, psychologiczna dla osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach. Zamość ul. Gminna 53 B , tel 531024403

Avatar
makes / 14 lipca 2013 o 22:16

cb chyba mial wylaczone hehe

znowu super drajwer z autonaprawy za kierownica  "cienzarowki"...kondolencje dla  rodziny ofiary, wyrazy wspolczucia dla rodziny super doswiadczonego szofera, ktorym juz z reszta byl...a policja niech dalej poblaza ciezarowcom

Avatar
Darek / 14 lipca 2013 o 10:09

Nie byłem na miejscu zdarzenia ale znam tą drogę. duzy ruch i zawsze duża liczba ciężarówek.

Moim zdaniem WINNA jest POLICJA, często stoją tuż za autem zatrzymanym a nawet przed nim.

Powinni sobie zdawać sprawę jak należy ustawić znaki drogowe aby do kolizji kolejnej nie doszło.

powinni sami postawić własny samochód w poprzek drogi aby zabezpieczał poszkodowanych. Za to zdarzenie powinien odpowiadać właśnie policjant powinna już się nim zająć prokuratura i powinien mieć postawione zarzuty nawet nieumyślnego spowodowania śmierci. jeżeli się ktoś nie zgadza to zadam pytanie gdzie w takim razie stał radiowóz, że nie było pierwszego kontaktu ciężarówki właśnie z nimi. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Nie byłem na miejscu zdarzenia ale znam tą drogę. duzy ruch i zawsze duża liczba ciężarówek.

Moim zdaniem WINNA jest POLICJA, często stoją tuż za autem zatrzymanym a nawet przed nim.

Powinni sobie zdawać sprawę jak należy ustawić znaki drogowe aby do kolizji kolejnej nie doszło.

powinni sami postawić własny samochód w poprzek drogi aby zabezpieczał poszkodowanych. Za to zdarzenie powinien odpowiadać właśnie policjant powinna już się nim zająć prokuratura i powinien mieć postawione zarzuty nawet nieumyślnego spowodowan... rozwiń

Avatar
ddx / 14 lipca 2013 o 01:05

Dziwne, ze zawodowy kierowca nie zauważył że są utrudnienia na drodze ale tak własnie zachowuje się większość kierowców ciężarówek, mają w głębokim poważaniu innych i sami nagminnie łamią przepisy.

cb chyba mial wylaczone hehe

Avatar
Łukasz / 13 lipca 2013 o 20:47

Około godziny 7:45 mijałem zdarzenie z rowerzystą następnie, może do 10 aut przede mną nastąpiło koziołkowanie kolejnego VW ludzie jeszcze wychodzili z pojazdu w szoku...
Później tylko słyszałem karetki - tu dowiaduję się że ktoś wjechał w tego VW (z rowerzystą) szok.
Jednak chcę zaznaczyć że wina leży trochę po stronie Policji mimo oznaczeń, przez padający deszcz widoczność spadła - ale... nie wiem czy tak długo potrzeba było na czynności co do rowerzysty - ten samochód bardzo wystawał z basa bocznego - centymetry i Policyjny nieoznakowany byłby czołowo walnięty!
 

Około godziny 7:45 mijałem zdarzenie z rowerzystą następnie, może do 10 aut przede mną nastąpiło koziołkowanie kolejnego VW ludzie jeszcze wychodzili z pojazdu w szoku...
Później tylko słyszałem karetki - tu dowiaduję się że ktoś wjechał w tego VW (z rowerzystą) szok.
Jednak chcę zaznaczyć że wina leży trochę po stronie Policji mimo oznaczeń, przez padający deszcz widoczność spadła - ale... nie wiem czy tak długo potrzeba było na czynności co do rowerzysty - ten samochód bardzo wystawał z basa bocznego - centymetry i Policyjny nie... rozwiń

Avatar
Gość / 13 lipca 2013 o 20:01

Ależ tam na trasie była jeszcze  jakaś druga kraksa. Jechałam po 13.00 przez Mokre od strony Żdanowa do Zamościa. Przejeżdżając przez tory zobaczyłam ludzi w kamizelkach drogówki lub policyjnych. Przy skręcie w prawo do Zamościa zobaczyłam na poboczu wbite podwoziem w drzewo auto z rejestracją LZA.... Podwozie zryło korę z drzewa, auto leżało lewym bokiem na ziemi, a slużby porządkowe kręciły się przy tym samochodzie. Kierowcy nie widziałam.

Avatar
paweł / 13 lipca 2013 o 18:52

Film z wypadku:http://retrix.pl/WypadekPloskie.avi nagrany przez świadka wypadku.

Avatar
Erus / 13 lipca 2013 o 18:34

Zdaję sobie sprawę ze duży pojazd ma dłuższą drogę hamowania ale zawodowy kierowca chyba jest nieco lepiej a przynajmniej powinien być lepiej przygotowany do przewidywania różnych zdarzeń a ile razy widzi się jak zamiast zachowywać bezpieczna odległość pędzą czy wyprzedzają. Tak to mogą robic ci z osobowek.

A czym wedlug Ciebie jest bezpieczna odległość? Ile jest to metrów? Dlaczego kierowca osobówek może wyprzedzać czy pędzić a kierowca tira, którego goni czas i taho nie? Niestety ale wypadków i kolizji z udziałem osobówek jest o wiele więcej niż tych z udziałem tirów. Ja jeżdze dużo po kraju i trochę po Niemczech i niestety problem nie jest w zabezpieczaniu miejsc wypadków ani też nie po stronie przepisów. Problem leży w kkierowcach każdego rodzaju pojazdów na ulicach. Brakuje większości kierowcom zwykłej kultury jazdy. To z braku kultury jest większość korków, kolizji i tego co sie dzieje na drogach. Widziałem już chyba wszystko w Polsce na drogach i u nas jest niestety jedno hamstwo. To co sie stało w Płoskim jest przykre, ale sie stało i nie wiinie za to nikogo. Szkoda , że najbardziej obwiniają ludzie, którzy jeżdża 100 km tygodniowo na zakupy po mieście i do domku. Żal

A czym wedlug Ciebie jest bezpieczna odległość? Ile jest to metrów? Dlaczego kierowca osobówek może wyprzedzać czy pędzić a kierowca tira, którego goni czas i taho nie? Niestety ale wypadków i kolizji z udziałem osobówek jest o wiele więcej niż tych z udziałem tirów. Ja jeżdze dużo po kraju i trochę po Niemczech i niestety problem nie jest w zabezpieczaniu miejsc wypadków ani też nie po stronie przepisów. Problem leży w kkierowcach każdego rodzaju pojazdów na ulicach. Brakuje większości kierowcom zwykłej kultury jazdy. To z ... rozwiń

Avatar
jot23 / 13 lipca 2013 o 18:23

Kochani tam jest ograniczenie prędkości do 50 km /godz 

Avatar
Gość / 13 lipca 2013 o 14:52
Zdaję sobie sprawę ze duży pojazd ma dłuższą drogę hamowania ale zawodowy kierowca chyba jest nieco lepiej a przynajmniej powinien być lepiej przygotowany do przewidywania różnych zdarzeń a ile razy widzi się jak zamiast zachowywać bezpieczna odległość pędzą czy wyprzedzają. Tak to mogą robic ci z osobowek.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 0

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 1

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 6

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 13

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 25

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 60

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina