poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Na Zamojszczyźnie większość obwodowych komisji wyborczych pracować będzie w minimalnych składach osobowych.

W niektórych gminach wójtowie sami musieli szukać chętnych do pracy.
- Wszystko przez skrócony kalendarz wyborczy. Na przygotowanie wyborów mieliśmy w tym roku nie 90, ale tylko 43 dni. Nie wszystkie komitety wyborcze zdążyły w tak krótkim czasie zgłosić swoich kandydatów do obwodowych komisji wyborczych - mówi Zdzisław Mikulski, sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej w Chełmie, gdzie zarejestrowano 7 list kandydatów na posłów i 14 kandydatów na senatorów, zgłoszonych przez 8 komitetów wyborczych.
W komisji może zsiadać nie mniej niż 7, ale nie więcej niż 11 osób. Każdy komitet wyborczy mógł zgłosić do komisji po jednym kandydacie (po jednej osobie desygnują spośród urzędników wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast). Gdyby więcej niż 10 komitetów wyborczych zgłosiło swoich kandydatów, konieczne byłoby losowanie. Ale w 51 gminach Zamojszczyzny nie było takiej potrzeby. W pełnych składach pracować będzie tu tylko 9 komisji (7 w gminie Komarów Osada i 2 w Zamościu), w minimalnych - aż 175.

Najmniej kandydatów zgłoszono w gminach Goraj, Krynice, Susiec, Miączyn i Zamość, dlatego wójtowie musieli uzupełnić składy. - Do pracy w każdej z czterech komisji swoich kandydatów zgłosiły komitety wyborcze Samoobrony RP, PiS, PSL, LPR i PO - informuje Krystyna Chwaleba, sekretarz gminy Krynice.
Przyspały, jak się okazuje, LiD oraz Polska Partia Pracy. Kandydatów nie zgłosiła też Samoobrona Patriotyczna. Choć Okręgowa Komisja Wyborcza unieważniła później rejestrację tej listy, jej kandydaci mogą śmiało pracować w komisjach.
W gminie Miączyn odpuściły PPP i Samoobrona RP. Tam też wójt musiał wybrać spośród wyborców osiem osób, ponieważ kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze było za mało. - Postawiliśmy na ludzi kompetentnych i doświadczonych - mówi Stanisław Kapica, sekretarz gminy Miączyn.
Polska Partia Pracy postawiła za to na Hrubieszów. - Znalazłem dla nich komplet kandydatów do pracy w komisjach w mieście i gminie Hrubieszów - opowiada Maciej Łyko. - Dla niektórych 135 zł diety to duże pieniądze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
julo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

julo
julo (11 października 2007 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
te same twarze , w Hrubieszowie jest skok na kasę całymi rodzinami
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!