niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Po XVIII Turnieju Młodych Mistrzów Techniki w Zwierzyńcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 maja 2003, 14:32
Autor: (EMA)

Mówiący termometr, suknia inspirowana żywiołem, multimedialna prezentacja Roztoczańskiego Parku Narodowego - to tytuły tylko niektórych prac, nagrodzonych w ramach XVIII Turnieju Młodych Mistrzów Techniki. W konkursie, którego finał odbył się we wtorek w Zwierzyńcu, uczestniczyło łącznie 88 uczniów z 12 szkół ponadpodstawowych z terenu Zamojszczyzny.

- Celem turnieju jest włączenie młodzieży do prac badawczych związanych z ochroną przyrody, zapobieganiem degradacji środowiska naturalnego, jak również pobudzeniem twórczego myślenia i ciągłych poszukiwań nowych rozwiązań technicznych - mówi Zdzisław Staszczuk, prezes Wschodniego Klubu Techniki i Racjonalizacji.
Sąd konkursowy ocenił we wtorek 48 prac, przyznając w czterech kategoriach 16 nagród i 9 wyróżnień. W kategorii pomysł techniczny pierwsze miejsce zajęli Tomasz Chmielewski i Norbert Podbiegły z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie za projekt i wykonanie systemu rozgłoszeniowego. Mówiący termometr, praca Grzegorza Tryki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu, wygrał w kategorii użyteczna praca dyplomowa. Teresa Mróz z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju wykonała najlepszą pomoc dydaktyczną, czyli stroje malowane na szkle. "Występowanie oraz ochrona wilków oraz wyrządzane przez nie szkody ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Sandomierskiej” - to tytuł pracy, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii badania na rzecz środowiska. Jej autorem jest Jacek Sagan, uczeń Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.
Prace, które zdobyły pierwsze miejsca wezmą udział w eliminacjach centralnych, które odbędą się w Warszawie na początku czerwca. Laureaci i finaliści eliminacji centralnych otrzymują indeksy na wyższą uczelnię bez postępowania kwalifikacyjnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!