piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Podwójna zapłata za sprzęt. Szpital w Hrubieszowie odzyska pieniądze

Dodano: 7 lutego 2016, 12:46

Kończy się pięcioletnia batalia szpitala w Hrubieszowie o podwójną zapłatę za sprzęt medyczny.

Wszystko zaczęło się w 2011 r. Ogłoszony przez SP ZOZ przetarg na zakup sprzętu wygrała spółka Emergency Medical System Poland. Dostarczona przez nią aparatura miała kosztować 2,5 mln zł. Prezes EMSP przesłał do szpitala pismo, w którym upoważnił szpital do przekazywania należności jednemu z parabanków.

Dyrekcja szpitala zgodziła się na to. Wkrótce EMSP wycofała się jednak z wcześniejszych ustaleń i poprosiła o wpłatę bezpośrednio na jej konto. Szpital gotówkę przelał, ale wtedy parabank zażądał opłacenia zadeklarowanej faktury opiewającej na 1,5 mln zł.

Gdy władze SP ZOZ odmówiły (szpital tłumaczył, że nie może dwa razy płacić za ten sam sprzęt), parabank skierował sprawę do sądu.

Ten (sprawa przeszła przez dwie instancje, a po kasacji wróciła do ponownego rozpatrzenia) uznał, że wiążącym zobowiązaniem finansowym było to pomiędzy placówką medyczną a parabankiem. Po uprawomocnieniu się tego wyroku szpital musiał zapłacić więc parabankowi 1,5 mln zł.

Tym razem o kasację wyroku wystąpił pełnomocnik szpitala. Pod koniec stycznia Sąd Najwyższy wydał korzystny dla hrubieszowskiego szpitala wyrok kasujący orzeczenie niższej instancji. Decyzja jest prawomocna.

Czytaj więcej o: Hrubieszów zdrowie szpital
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 lutego 2016 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli prawo dotychczas stało po stronie parabanku?! Czy jest to jeden z wielu dowodów na przewały państwowej, czyli naszej wspólnej kasy na konta "znajomych królika"?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!