Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 listopada 2017 r.
16:18

Pogrzeb Piotra Szczęsnego. W Zamościu zapalili znicz w jego intencji [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora ask
0 16 A A

Około dwudziestu osób zebrało się we wtorek w chwili rozpoczęcia pogrzebu Piotra Szczęsnęgo, by zapalić w jego intencji znicz przed biurem senatora PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szczęsny podpalił się 19 października w Warszawie. Zostawił list, w którym krytykuje rządzących m.in. za ograniczanie wolności obywatelskich, niszczenie Trybunału Konstytucyjnego i systemu niezależnych sądów, łamanie prawa czy próbę zamachu na samorządy poprzez centralizację władzy. Podpisał się jako Zwykły Szary Człowiek. Dzień po jego desperackim kroku przed zamojskim biurem senatora Jerzego Chróścikowskiego (PiS) przy ul. Bazyliańskiej zaczęli zbierać się mieszkańcy miasta. Wracali tam codziennie, przynosząc coraz to nowe znicze.

W spontanicznych akcjach brało udział nawet 30 osób. Cztery z nich, emerytki zostały wezwane na policję. Mundurowi zrobili to powołując się na artykuł mówiący o organizacji zgromadzenia bez wymaganego zawiadomienia.

Jednak zdaniem dr. Piotra Kładocznego z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w tej sytuacji nie mamy do czynienia z nielegalnym zgromadzeniem. – To oczywiste ograniczenie wolności człowieka i obywatela – komentuje dr Kładoczny.

Aby uniknąć wezwań do komendy, spotkanie w dniu pogrzebu Szczęsnego organizatorzy zgłosili w ratuszu. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwała policja i Straż Miejska.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2017 o 09:51
a u nas zmarł Henryk Dymowski też był człowiekiem i też trzeba zapalić znicz o zwykłych ludziach nie mówią
Avatar
gośc / 15 listopada 2017 o 09:56
Ktoś się podpalił.Ktoś się zgromadził.Ok. Ale jakim trzeba być ścierwem aby wytykać innemu człowiekowi zapalenie znicza zmarłej osobie.Bez względu na to kim była i co zrobiła.
Avatar
Bolek donosiciel / 15 listopada 2017 o 09:35
To, że targął się na własne życie to tragedia ale interesuje mnie z jakiego powodu, stracił pracę? majątek? lewy biznes? był szykanowany? kim był? co robił? miał rodzinę ? a może był przegranym człowiekiem z powodu własnych decyzji?
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:51
Kurcze, dlaczego wszystkie lemingi nie poszły za jego przykładem? Przecież w państwie PiS nie da się żyć!? I podwyżki, i łamana Konstytucja, i Sądy zniszczono. No, jak tu żyć złodxiejom, skoro już miliardów nie da się ukraść. Dobrze, że Tusk wyrwał 150.000.000.000 zł z OFE. Będzie na światową propagandę promującą Polski nazizm. Jakby nie wiedział co to jest od dziadka. Sieg Heil Tusk!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:52
30 osób na ok.65 tyś. mieszkańców Zamościa, ale frekfencja.....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:16
jak kodziarze się zbierają to sztandar ludu zawsze piszczy - dajcie spokój
Avatar
A / 14 listopada 2017 o 18:53
elyta napisał:
undefined napisał:
SAMA ELYTA SIĘ ZEBRAŁA - WYSŁAĆ IH DO KOPANIA ROWÓW - I ZAMIATANIA ULIC!!!
Ciebie do mycia koryt dla nowych świń.
 A CIEBIE DO LIZANIA DUP POPAŃCOM I INNYM WYKOLEŃCOM
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:34
Pokój Jego duszy i Wyrazy współczucia dla Jego Rodziny!!!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:07
a ja bym poszedł się wypróżnić ! nie jestem wyborcą PIS
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:02
Jak za rządów PO dopalali się ludzie to media milczały. Zdarzył sie incydent, człowiek się podpalił w Warszawie. Najprawdopodobniej był chory psychicznie i koniec. Co tam, że przez kancelarią tuska, co tam. Ważne, żeby o tym nie mówić a jak już to bez szczegółów ale trzeba akcentować, że to swołocz i chory psychicznie bo zdrowy by tak nie postapił. Dzisiaj "chory" podpala się i nagle staje się "gwiazdą" mediów i wzorem wszelkich cnót walki z rządem dla ubeckich wdów i sbeckich emerytek walczących za przywróceniem "godnych: dziesięciotysięcznych wypłat, bo przecież taka wdówka czy były stalinowski ubek nie wyżyje za 2 tysiące miesięcznie...
Jak za rządów PO dopalali się ludzie to media milczały. Zdarzył sie incydent, człowiek się podpalił w Warszawie. Najprawdopodobniej był chory psychicznie i koniec. Co tam, że przez kancelarią tuska, co tam. Ważne, żeby o tym nie mówić a jak już to bez szczegółów ale trzeba akcentować, że to swołocz i chory psychicznie bo zdrowy by tak nie postapił. Dzisiaj "chory" podpala się i nagle staje się "gwiazdą" mediów i wzorem wszelkich cnót walki z rządem dla ubeckich wdów i sbeckich emerytek walczących za przywróceniem "g... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2017 o 09:51
a u nas zmarł Henryk Dymowski też był człowiekiem i też trzeba zapalić znicz o zwykłych ludziach nie mówią
Avatar
gośc / 15 listopada 2017 o 09:56
Ktoś się podpalił.Ktoś się zgromadził.Ok. Ale jakim trzeba być ścierwem aby wytykać innemu człowiekowi zapalenie znicza zmarłej osobie.Bez względu na to kim była i co zrobiła.
Avatar
Bolek donosiciel / 15 listopada 2017 o 09:35
To, że targął się na własne życie to tragedia ale interesuje mnie z jakiego powodu, stracił pracę? majątek? lewy biznes? był szykanowany? kim był? co robił? miał rodzinę ? a może był przegranym człowiekiem z powodu własnych decyzji?
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:51
Kurcze, dlaczego wszystkie lemingi nie poszły za jego przykładem? Przecież w państwie PiS nie da się żyć!? I podwyżki, i łamana Konstytucja, i Sądy zniszczono. No, jak tu żyć złodxiejom, skoro już miliardów nie da się ukraść. Dobrze, że Tusk wyrwał 150.000.000.000 zł z OFE. Będzie na światową propagandę promującą Polski nazizm. Jakby nie wiedział co to jest od dziadka. Sieg Heil Tusk!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:52
30 osób na ok.65 tyś. mieszkańców Zamościa, ale frekfencja.....
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:16
jak kodziarze się zbierają to sztandar ludu zawsze piszczy - dajcie spokój
Avatar
A / 14 listopada 2017 o 18:53
elyta napisał:
undefined napisał:
SAMA ELYTA SIĘ ZEBRAŁA - WYSŁAĆ IH DO KOPANIA ROWÓW - I ZAMIATANIA ULIC!!!
Ciebie do mycia koryt dla nowych świń.
 A CIEBIE DO LIZANIA DUP POPAŃCOM I INNYM WYKOLEŃCOM
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:34
Pokój Jego duszy i Wyrazy współczucia dla Jego Rodziny!!!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:07
a ja bym poszedł się wypróżnić ! nie jestem wyborcą PIS
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 18:02
Jak za rządów PO dopalali się ludzie to media milczały. Zdarzył sie incydent, człowiek się podpalił w Warszawie. Najprawdopodobniej był chory psychicznie i koniec. Co tam, że przez kancelarią tuska, co tam. Ważne, żeby o tym nie mówić a jak już to bez szczegółów ale trzeba akcentować, że to swołocz i chory psychicznie bo zdrowy by tak nie postapił. Dzisiaj "chory" podpala się i nagle staje się "gwiazdą" mediów i wzorem wszelkich cnót walki z rządem dla ubeckich wdów i sbeckich emerytek walczących za przywróceniem "godnych: dziesięciotysięcznych wypłat, bo przecież taka wdówka czy były stalinowski ubek nie wyżyje za 2 tysiące miesięcznie...
Jak za rządów PO dopalali się ludzie to media milczały. Zdarzył sie incydent, człowiek się podpalił w Warszawie. Najprawdopodobniej był chory psychicznie i koniec. Co tam, że przez kancelarią tuska, co tam. Ważne, żeby o tym nie mówić a jak już to bez szczegółów ale trzeba akcentować, że to swołocz i chory psychicznie bo zdrowy by tak nie postapił. Dzisiaj "chory" podpala się i nagle staje się "gwiazdą" mediów i wzorem wszelkich cnót walki z rządem dla ubeckich wdów i sbeckich emerytek walczących za przywróceniem "g... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka 0 1

Na szczęście 12-letnia rowerzystka, która została wczoraj potracona przez samochód w Skrobowie (powiat lubartowski) nie odniosła groźnych obrażeń. Dziewczyna nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w nissana. W kolejnym zdarzeniu został poszkodowany 11-latek.

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto
ZDJĘCIA
galeria

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto 1 1

To był kolejny już nocny przejazd rolkarzy przez Lublin. Trasa liczyła 27,5 km. Wczoraj zanim osoby jeżdżące na rolkach ruszyły w trasę ćwiczyły hamowanie przed Centrum Spotkania Kultur.

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD?

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD? 1 3

Na początku stycznia padła obietnica, że w tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego zatrudni w swoim bialskim wydziale 100 osób. Jak na razie pracuje tu 29 osób.

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 33 4

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 2

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 23 8

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 1 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona”
WIDEO, ZDJĘCIA
galeria
film

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona” 29 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 2 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 3 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!