niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Zamość

Polecą wióry przed świętami

Dodano: 4 grudnia 2001, 15:52

Część z nas gustuje w sztucznych drzewkach, a inni są zwolennikami tradycyjnych. Ale nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. W nadleśnictwach na Lubelszczyźnie trwają właśnie przygotowania do ich wyrębu. Leśnicy zapewniają, że choinek nie zabraknie. Jak co roku przed świętami, nie próżnują i złodzieje.

100 świerków wycięto w minionym tygodniu pod Zwierzyńcem. Drzewka były posortowane i gotowe do transportu. Gdzie miały trafić, nie wiadomo. Zabezpieczyła je straż leśna. - Przedświąteczne kradzieże choinek zdarzają u nas się każdego roku - twierdzi Leszek Walenda, naczelnik Wydziału Polityki Informatycznej i Łowiectwa w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. - Nie jest to jednak zjawisko prowadzone na większa skalę, dla hurtowników. W tym roku przygotujemy do sprzedaży ok. 19 tys. choinek świerkowych. To trochę mniej niż w latach minionych. Ok. 12 tys. choinek stanowią te o standardowej wysokości, czyli 1,5-2,5 m. Modne są nadal sztuczne drzewka, a trzeba pamiętać, że część z tych naturalnych trafi na przedświąteczny rynek także z plantacji prywatnych.
Nadleśnictwo Józefów przeznaczy na sprzedaż ok. 1 tys. choinek. Tyle samo Nadleśnictwo Zwierzyniec. - Drzewka zaczniemy sprzedawać dwa tygodnie przed świętami - powiedział nam Bogusław Gorzkowski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Zwierzyniec. - Choinek na pewno nie zabraknie. Będziemy je sprzedawać dotąd, dopóki będzie na nie zapotrzebowanie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24