Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 listopada 2009 r.
10:21
Edytuj ten wpis

Policjant z Tomaszowa Lubelskiego nagrodzony za honorowe krwiodawstwo

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 4 A A

Dał sobie upuścić aż 6 litrów krwi. I z tego powodu został doceniony. Nadkomisarz Andrzej Piwko z tomaszowskiej policji odebrał w czwartek odznakę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To już tradycja, że ostatni tydzień listopada jest obchodzony jako Tydzień Honorowych Dawców Krwi. Spotkanie z tej okazji odbyło się w Tomaszowie Lubelskim w czwartek.

Jednym z wyróżnionych był nadkom. Andrzej Piwko, jeden z członków działającego w tomaszowskiej KPP od kwietnia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

– Tomaszowscy policjanci w przeszłości wielokrotnie oddawali honorowo krew. Wśród członków klubu są tacy, którzy regularnie oddają honorowo krew, inni robią to spontanicznie, odpowiadając na apele o pomoc lub przy okazji różnych akcji – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji.

W tym roku członkowie policyjnego klubu oddali w sumie ponad 20 litrów krwi. A odznaczony ostatnio Andrzej Piwko jest już kolejnym policjantem wyróżnionym za tę działalność.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
test / 27 listopada 2009 o 12:21
test
Avatar
h-dawca / 27 listopada 2009 o 11:59
don napisał:
Co to jest 6 litrów!! , ja oddałem ponad 20litrow a są i tacy co oddali powyżej 30-40 litrów, czemu im nikt nie wręczał odznak w tak uroczysty sposób. Policja się chwali jednym rodzynkiem.


Przeczytaj tekst kilka razy, jeżeli raz to za mało, to wtedy dowiesz się, że policjant ten jest członkiem policyjnego klubu HDK. Nie jset więc rodzynkiem. Nim coś napiszesz, to się najpierw zastanów, bo wyszedłeś na ..... Zgadnij na kogo?
Avatar
h-dawca / 27 listopada 2009 o 11:52
Kolego, to, że Tobie nie wręczano odznaki w tak uroczysty sposób nie jest winą tego policjanta. Chwała Ci za to, że oddałeś tak dużą ilość krwi, ale ten, który oddał 6 litrów nie jest wcale gorszy od Ciebie. Ty też napewno kiedyś miałeś oddane 6 litrów krwi. Ktoś uznał, że za oddanie takiej ilości krwi przyznaje się odznakę. Odznaki zaś wręcza się w uroczysty sposób. Na Twoje pytanie "co to jest 6 litrów krwi?", odpowiada, że jest to bardzo dużo. Każda kropla się liczy. Ty jako krwiodawca powinieneś o tym wiedzieć, o ile jesteś krwiodawcą i honorowym.
Kolego, to, że Tobie nie wręczano odznaki w tak uroczysty sposób nie jest winą tego policjanta. Chwała Ci za to, że oddałeś tak dużą ilość krwi, ale ten, który oddał 6 litrów nie jest wcale gorszy od Ciebie. Ty też napewno kiedyś miałeś oddane 6 litrów krwi. Ktoś uznał, że za oddanie takiej ilości krwi przyznaje się odznakę. Odznaki zaś wręcza się w uroczysty sposób. Na Twoje pytanie "co to jest 6 litrów krwi?", odpowiada, że jest to bardzo dużo. Każda kropla się liczy. Ty jako krwiodawca powinieneś o tym wiedzieć, o ile jesteś krw... rozwiń
Avatar
don / 27 listopada 2009 o 11:30
Co to jest 6 litrów!! , ja oddałem ponad 20litrow a są i tacy co oddali powyżej 30-40 litrów, czemu im nikt nie wręczał odznak w tak uroczysty sposób. Policja się chwali jednym rodzynkiem.
Avatar
test / 27 listopada 2009 o 12:21
test
Avatar
h-dawca / 27 listopada 2009 o 11:59
don napisał:
Co to jest 6 litrów!! , ja oddałem ponad 20litrow a są i tacy co oddali powyżej 30-40 litrów, czemu im nikt nie wręczał odznak w tak uroczysty sposób. Policja się chwali jednym rodzynkiem.


Przeczytaj tekst kilka razy, jeżeli raz to za mało, to wtedy dowiesz się, że policjant ten jest członkiem policyjnego klubu HDK. Nie jset więc rodzynkiem. Nim coś napiszesz, to się najpierw zastanów, bo wyszedłeś na ..... Zgadnij na kogo?
Avatar
h-dawca / 27 listopada 2009 o 11:52
Kolego, to, że Tobie nie wręczano odznaki w tak uroczysty sposób nie jest winą tego policjanta. Chwała Ci za to, że oddałeś tak dużą ilość krwi, ale ten, który oddał 6 litrów nie jest wcale gorszy od Ciebie. Ty też napewno kiedyś miałeś oddane 6 litrów krwi. Ktoś uznał, że za oddanie takiej ilości krwi przyznaje się odznakę. Odznaki zaś wręcza się w uroczysty sposób. Na Twoje pytanie "co to jest 6 litrów krwi?", odpowiada, że jest to bardzo dużo. Każda kropla się liczy. Ty jako krwiodawca powinieneś o tym wiedzieć, o ile jesteś krwiodawcą i honorowym.
Kolego, to, że Tobie nie wręczano odznaki w tak uroczysty sposób nie jest winą tego policjanta. Chwała Ci za to, że oddałeś tak dużą ilość krwi, ale ten, który oddał 6 litrów nie jest wcale gorszy od Ciebie. Ty też napewno kiedyś miałeś oddane 6 litrów krwi. Ktoś uznał, że za oddanie takiej ilości krwi przyznaje się odznakę. Odznaki zaś wręcza się w uroczysty sposób. Na Twoje pytanie "co to jest 6 litrów krwi?", odpowiada, że jest to bardzo dużo. Każda kropla się liczy. Ty jako krwiodawca powinieneś o tym wiedzieć, o ile jesteś krw... rozwiń
Avatar
don / 27 listopada 2009 o 11:30
Co to jest 6 litrów!! , ja oddałem ponad 20litrow a są i tacy co oddali powyżej 30-40 litrów, czemu im nikt nie wręczał odznak w tak uroczysty sposób. Policja się chwali jednym rodzynkiem.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 1 0

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 12 0

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 90 24

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 4

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 33 42

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 38 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 43 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!