niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Pomagamy naszym Czytelnikom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2002, 17:58
Autor: Zofia Sawecka

Szczepan jest wyjątkowo pogodnym i samodzielnym dzieckiem. Jak większość chłopców w jego wieku, marz
Szczepan jest wyjątkowo pogodnym i samodzielnym dzieckiem. Jak większość chłopców w jego wieku, marz

Ośmioletni Szczepan z Soli k. Biłgoraja chciałby samodzielnie chodzić. W Warszawie czeka go poważna operacja. Rodzina nie dysponuje jednak odpowiednimi funduszami. Liczymy na pomoc naszych Czytelników.

Szczepan cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Przeszedł już kilka poważnych operacji, częściowo likwidujących przykurcza ścięgien nóg. Czeka go następna, dzięki której mógłby samodzielnie chodzić. To skomplikowana operacja stawu biodrowego, dalszych ścięgien i przedłużenie kości krótszej nogi. Konieczna będzie długotrwała specjalistyczna rehabilitacja. - Szczepan jest leczony w szpitalu dziecięcym na ul. Lindleya w Warszawie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka. Kazano nam zbierać pieniądze na operację, która może być przeprowadzona w Polsce. Jeżeli przyjedzie specjalista z Austrii, operacja będzie kosztować 10 tys. euro - powiedziała nam mama chłopca Krystyna Stokłosa.
Za tydzień na chłopca czekają w stolicy kolejne badania. Wiele wskazuje na to, że zostanie ustalony termin operacji. Tymczasem rodzina nie dysponuje potrzebnymi na ten cel pieniędzmi. Gromadzi je Fundacja "Krzyk”. Sylwia Dyjak, zastępca dyrektora fundacji, powiedziała nam, że do 22 listopada na konto pomocy dla Szczepana wpłynęło 9115 zł. Jest to zaledwie jedna czwarta potrzebnej kwoty. Cała nadzieja na uratowanie zdrowia dziecka spoczywa w ofiarności ludzi wielkich serc. W samej Soli mieszkańcy nie bardzo rozumieją sytuację. Złośliwi mówią, że rodzina zbiera pieniądze na samochód, że przeznacza je na domowe potrzeby itp. Tymczasem wszystkie środki spoczywają w banku, na koncie fundacji. - Jeżeli pojawi się szansa, że chłopiec będzie mógł być operowany bezpłatnie, to zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc innym dzieciom - wyjaśnia Sylwia Dyjak.
Szczepan jest wyjątkowo pogodnym i samodzielnym dzieckiem. Przekonaliśmy się o tym, odwiedzając go w domu. Chodzi w specjalnych łuskach z wkładkami ortopedycznymi, obejmujących stopy i golenie. Jak większość chłopców w jego wieku, marzy o komputerze. Uczy się w szkole w Soli. Ma problemy z pisaniem (niedowład prawej ręki), ale kocha matematykę. Za naszym pośrednictwem prosi o wsparcie. Pieniądze na operację można wpłacać na konto: Wschodni Bank Cukrownictwa O/Biłgoraj: 14601110-27016-153575-01 z dopiskiem: "Pomoc dla Szczepana”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!