czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Pomysł do kosza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2004, 22:28
Autor: Adam Rodak

Pod koniec zeszłego tygodnia na osiedlu Bohaterów Monte Cassino w Zamościu znikły wszystkie kosze stojące przy chodnikach. Zaniepokojeni mieszkańcy nie wiedzieli co się stało.

– Z dnia na dzień poznikały co do jednego – mówi Marta Mazur, która mieszka przy ul. Infułackiej. – Nie wiem, czy administracja je zdemontowała, czy może przeszkadzały jakimś wandalom.
Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy osiedla są lepiej poinformowani. – Nikt ich nie ukradł – uspokaja Marian Gabryel, mieszkaniec ul. Bohaterów Monte Cassino. – To administracja je zdjęła. Robią tak co roku na zimę. Odnowione i odmalowane kosze wracają na swoje miejsce wiosną. Tak jest od paru lat.
Kilka koszów można odnowić w ciągu jednego dnia. Dlaczego zatem znikają na całą zimę? – W ten sposób nie ma problemu z ich opróżnianiem – mówi jeden z pracowników technicznych administracji. – A w zimie trzeba to robić częściej, bo niektórzy idą na łatwiznę i wrzucają do nich worki ze śmieciami z domu. Nie chce im się po śniegu chodzić do śmietnika. A teraz nie ma koszów, więc nie ma problemu.
– Ciekawe gdzie teraz mamy wyrzucać drobne śmiecie? – zastanawia się pan Gabryel. – Z każdym papierkiem trzeba chyba biegać do śmietników, albo rzucać gdzie popadnie, jak robią niektórzy. W zimie i tak śnieg zakryje wszystkie brudy.
Osiedle Bohaterów Monte Cassino należy do Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego. Tam nikt jednak nie wiedział o pomyśle zdjęcia koszów. – To jakieś nieporozumienie – mówi Tadeusz Waniowski, kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej SM im. Zamoyskiego. – Nikt z administracji nie uzgadniał z nami czegoś takiego. Co to za pomysł, żeby zlikwidować wszystkie kosze? Można zdjąć jeden-dwa, żeby je zreperować, ale nie wszystkie. Wydałem już polecenie, aby jak najszybciej wróciły na swoje miejsce.
Wczoraj wieczorem miało się odbyć spotkanie przedstawicieli spółdzielni z pracownikami administracji, na którym cała sprawa miała być wyjaśniona. Miejmy nadzieję, że kosze wkrótce wrócą na osiedle.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!