Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 stycznia 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Poseł Zawiślak krytykuje, prezydent Zamoyski odpowiada

Autor: Zdjęcie autora dudi
1 5 A A

Prezydent odpowiada na zarzuty Sławomira Zawiślaka (PiS) dotyczące budżetu, rozwoju i bezrobocia w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Planowany na 2014 rok budżet oscyluje na poziomie ok. 359 mln złotych, jest więc mniejszy o prawie 80-60 mln złotych od poprzednich. Znaczne ograniczenia finansowe niewątpliwe negatywnie wpłyną na rozwój miasta. Budżet jest budżetem deficytowym - czytamy w piśmie Zawiślaka, które trafiło do mediów. W czwartek odniósł się do niego prezydent Zamoyski. - Określenie budżetu jako "deficytowego” wynika z faktu, iż wydatki są wyższe od dochodów, ale najistotniejsze jest źródło pokrycia tych wydatków. Najczęściej są to kredyty i pożyczki, ale w przypadku budżetu naszego miasta są to wolne środki na rachunku bankowym. Dalej Zawiślak pisze o bezrobociu: - Mimo dużej zmiany wizualnej miasta, bezrobocie wśród jego mieszkańców dalej rośnie i obecnie wynosi około 16 proc. i jest wyższe od bezrobocia w naszym województwie o kilka procent - czytamy w piśmie. - W ostatnim czasie obserwuje się większy odpływ z bezrobocia niż napływ do bezrobocia. W okresie 11 miesięcy 2013r. status bezrobotnego uzyskały łącznie 11 894 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu 2012r., liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 4,13% czyli 512 osób - odpowiada Zamoyski.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elumpolelum / 20 stycznia 2014 o 07:09

Jesli nie posiadasz juz na koncie własnych środków i korzystasz z debetu bądz z linii kredytowej to saldo rachunku bedzie ujemne .Tak to wyglada.Tlumaczy sie w ten sposob, ze jak na jednym koncie kredyt sie wyczerpie, to kredyt o wyzszej sumie z drugiego banku pokryje deficyt, a z trzeciego banku bedzie juz kredyt na plusie z ktorego mozna korzystac.Wiec do dziela!Tak to ma pracowac?

Avatar
kum / 19 stycznia 2014 o 16:43

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

@~Andrzej~my tzn. kto?Kto tu rzadzi i kogo trzeba gonic do roboty?To tak jak w dzisiejszej Polsce.Co zlego w kraju, to winna jest opozycja. Ty panie Andrzeju, nalezysz do tych, co bronia ludzi okradajacych Twoja ojczyzne.Twoja ojczyzne!!!!!Chyba ze ...

~my tzn. kto?Kto tu rzadzi i kogo trzeba gonic do roboty?To tak jak w dzisiejszej Polsce.Co zlego w kraju, to winna jest opozycja. Ty panie Andrzeju, nalezysz do tych, co bronia ludzi okradajacych Twoja ojczyzne.Twoja ojczyzne!!!!!Chyba ze ...

rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 stycznia 2014 o 13:52

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą p... rozwiń

Avatar
obserwer / 19 stycznia 2014 o 10:19

Pnie Pośle Zawiślak niech Pan nie krutykuje tego co będzie a zajmie się tym co było.Namacalnych dowodów na to jak  żle zarządza Zamojski miastem jest bardzo dużo tylko i dużo pracy trzeba włożyć aby to udokumentować i tym poseł winien się zająć.przede wszystkim jak wykorzystuje się środki UE -jak je się marnuje -po pierwsze ul.Królowej Jadwigii -sprawa chyba w Prokuraturze i słusznie 2. remont Nadszańca,to co dzieje się wokół starówki,budowa  marketów i upadek miejscowego handlu,stan bezpieczeństwa na ulicach i osiedlach Zamościa no i sztandarowa budowa rodem z PRL - to moim zdaniem kioski handlowe na terenie Nowego Miasta.To moim zdaniem zadania dla Pana Posła .Tu zostały utopione konkretne pieniądze.I tu jest czym się zająć.

Pnie Pośle Zawiślak niech Pan nie krutykuje tego co będzie a zajmie się tym co było.Namacalnych dowodów na to jak  żle zarządza Zamojski miastem jest bardzo dużo tylko i dużo pracy trzeba włożyć aby to udokumentować i tym poseł winien się zająć.przede wszystkim jak wykorzystuje się środki UE -jak je się marnuje -po pierwsze ul.Królowej Jadwigii -sprawa chyba w Prokuraturze i słusznie 2. remont Nadszańca,to co dzieje się wokół starówki,budowa  marketów i upadek miejscowego handlu,stan bezpieczeństwa na ulicach i osiedlach Zamości... rozwiń

Avatar
kum / 19 stycznia 2014 o 00:10

"W okresie 11 miesięcy 2013r. status bezrobotnego uzyskały łącznie 11 894 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu 2012r., liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 4,13% czyli 512 osób – odpowiada Zamoyski."

Przyczyny takiego obrotu moga wynikac z dwu przyczyn.Czesc bezrobotnych zmarla lub wyemigrowala, albo zostaly wybudowane nowe supermarkety.Innego wytlumaczenia nie ma.Odnosnie wyjasnienia budzetu deficytowego, niezrozumiala paplanina dobrze wyszkolonego absolwenta WUML-u.Jeszcze zastosowac wzor Kaleckiego z ekonomii politycznej socjalizmu i kazdy bedzie wiedzial jaki to budzet.

"W okresie 11 miesięcy 2013r. status bezrobotnego uzyskały łącznie 11 894 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu 2012r., liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 4,13% czyli 512 osób – odpowiada Zamoyski."

Przyczyny takiego obrotu moga wynikac z dwu przyczyn.Czesc bezrobotnych zmarla lub wyemigrowala, albo zostaly wybudowane nowe supermarkety.Innego wytlumaczenia nie ma.Odnosnie wyjasnienia budzetu deficytowego, niezrozumiala paplanina dobrze wyszkolonego absolwenta WUML-u.Jeszcze zastosowac wzor Kaleckieg... rozwiń

Avatar
elumpolelum / 20 stycznia 2014 o 07:09

Jesli nie posiadasz juz na koncie własnych środków i korzystasz z debetu bądz z linii kredytowej to saldo rachunku bedzie ujemne .Tak to wyglada.Tlumaczy sie w ten sposob, ze jak na jednym koncie kredyt sie wyczerpie, to kredyt o wyzszej sumie z drugiego banku pokryje deficyt, a z trzeciego banku bedzie juz kredyt na plusie z ktorego mozna korzystac.Wiec do dziela!Tak to ma pracowac?

Avatar
kum / 19 stycznia 2014 o 16:43

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

@~Andrzej~my tzn. kto?Kto tu rzadzi i kogo trzeba gonic do roboty?To tak jak w dzisiejszej Polsce.Co zlego w kraju, to winna jest opozycja. Ty panie Andrzeju, nalezysz do tych, co bronia ludzi okradajacych Twoja ojczyzne.Twoja ojczyzne!!!!!Chyba ze ...

~my tzn. kto?Kto tu rzadzi i kogo trzeba gonic do roboty?To tak jak w dzisiejszej Polsce.Co zlego w kraju, to winna jest opozycja. Ty panie Andrzeju, nalezysz do tych, co bronia ludzi okradajacych Twoja ojczyzne.Twoja ojczyzne!!!!!Chyba ze ...

rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 stycznia 2014 o 13:52

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą podatnicy- mieszkańcy Zamościa. Do Sejmu -jak najdalej od Zamościa.

Mieszkaniec i przedsiębiorca.

Nie ma cienia wątpliwości, że zaczęła się kampania wyborcza posła Zawiślaka.

Jak zwykle wie , że dzwonią w kościele- tyle tylko ,że nie wie w którym? Ble, ble, ble.

Jeśli tak chce działać jak się wypowiada, to biada nam. Broń nas Panie i nasze miasto przed nieudacznikami i populistami! Do roboty w Sejmie, a nie jątrzenia i kąsania panie pośle! Do roboty, bo z pańskiego gadania nic nie wynikło i nie wyniknie. Kompletnie nie ma Pan pojęcia o samorządzie i my nie chcemy, aby uczył się PAN na własnych błędach, za które zapłacą p... rozwiń

Avatar
obserwer / 19 stycznia 2014 o 10:19

Pnie Pośle Zawiślak niech Pan nie krutykuje tego co będzie a zajmie się tym co było.Namacalnych dowodów na to jak  żle zarządza Zamojski miastem jest bardzo dużo tylko i dużo pracy trzeba włożyć aby to udokumentować i tym poseł winien się zająć.przede wszystkim jak wykorzystuje się środki UE -jak je się marnuje -po pierwsze ul.Królowej Jadwigii -sprawa chyba w Prokuraturze i słusznie 2. remont Nadszańca,to co dzieje się wokół starówki,budowa  marketów i upadek miejscowego handlu,stan bezpieczeństwa na ulicach i osiedlach Zamościa no i sztandarowa budowa rodem z PRL - to moim zdaniem kioski handlowe na terenie Nowego Miasta.To moim zdaniem zadania dla Pana Posła .Tu zostały utopione konkretne pieniądze.I tu jest czym się zająć.

Pnie Pośle Zawiślak niech Pan nie krutykuje tego co będzie a zajmie się tym co było.Namacalnych dowodów na to jak  żle zarządza Zamojski miastem jest bardzo dużo tylko i dużo pracy trzeba włożyć aby to udokumentować i tym poseł winien się zająć.przede wszystkim jak wykorzystuje się środki UE -jak je się marnuje -po pierwsze ul.Królowej Jadwigii -sprawa chyba w Prokuraturze i słusznie 2. remont Nadszańca,to co dzieje się wokół starówki,budowa  marketów i upadek miejscowego handlu,stan bezpieczeństwa na ulicach i osiedlach Zamości... rozwiń

Avatar
kum / 19 stycznia 2014 o 00:10

"W okresie 11 miesięcy 2013r. status bezrobotnego uzyskały łącznie 11 894 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu 2012r., liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 4,13% czyli 512 osób – odpowiada Zamoyski."

Przyczyny takiego obrotu moga wynikac z dwu przyczyn.Czesc bezrobotnych zmarla lub wyemigrowala, albo zostaly wybudowane nowe supermarkety.Innego wytlumaczenia nie ma.Odnosnie wyjasnienia budzetu deficytowego, niezrozumiala paplanina dobrze wyszkolonego absolwenta WUML-u.Jeszcze zastosowac wzor Kaleckiego z ekonomii politycznej socjalizmu i kazdy bedzie wiedzial jaki to budzet.

"W okresie 11 miesięcy 2013r. status bezrobotnego uzyskały łącznie 11 894 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu 2012r., liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o 4,13% czyli 512 osób – odpowiada Zamoyski."

Przyczyny takiego obrotu moga wynikac z dwu przyczyn.Czesc bezrobotnych zmarla lub wyemigrowala, albo zostaly wybudowane nowe supermarkety.Innego wytlumaczenia nie ma.Odnosnie wyjasnienia budzetu deficytowego, niezrozumiala paplanina dobrze wyszkolonego absolwenta WUML-u.Jeszcze zastosowac wzor Kaleckieg... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!