poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

Poseł Zawiślak został prezesem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2008, 19:15

Partyzanci zrzeszeni w zamojskim okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej mają nowego prezesa.

Na czele zarządu stanął 45-letni poseł Sławomir Zawiślak z PiS.

Po śmierci dotychczasowego prezesa zarządu okręgu kpt. Tadeusza Cymberskiego, ps. Junak, trzeba było zwołać walny zjazd sprawozdawczo-wyborczy delegatów. Zgłoszono dwie kandydatury: Zawiślaka i Michała Kręglickiego.

W tajnym głosowaniu delegaci postawili na posła, który uzyskał 31 głosów poparcia (na kontrkandydata zagłosowało 28 osób). - To dla mnie wielki zaszczyt, nie zawiodę zaufania - zapewnia Sławomir Zawiślak, który wczoraj brał udział w zebraniu plenarnym Zarządu Głównego ŚZŻAK w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Parlamentarzysta z podzamojskiego Płoskiego urodził się 19 lat po wojnie, ale od 10 lat formalnie współpracuje ze środowiskiem AK. W poprzedniej kadencji był członkiem zarządu zamojskiego okręgu ŚZŻAK, działał w sądzie koleżeńskim i przez pewien czas sekretarzował. Funkcję prezesa pełnić będzie przez najbliższe trzy lata.

- Główne zadania to pomoc środowisku i dalsze upamiętnianie czynów żołnierzy AK - wytycza cele poseł, który jest absolwentem historii KUL. - Liczę na współpracę ze szkołami i samorządami.

Na początek - we współpracy z władzami gminy Łukowa - nowy prezes chciałby odnowić pomnik partyzantów na cmentarzu w Osuchach. - Zależy mi na pozyskiwaniu nowych członków, dlatego zachęcam młodych ludzi do kontaktu z naszymi biurami - apeluje parlamentarzysta. - Kultywowanie tradycji patriotyczno-niepodległościowych to priorytet. W ścisłych władzach zarządu naszego okręgu oprócz mnie jest jeszcze jeden człowiek urodzony po wojnie.

Chodzi o Andrzeja Jaroszyńskiego z Uchań, który w ostatni piątek został zastępcą Zawiślaka. Ma AK-owskie korzenie, jego wujkiem był Józef Śmiech, ps. Ciąg. Na wiceprezesów członkowie prezydium wybrali także Tadeusza Kopcia, Jana Sitka oraz Szczepana Mateję. Sekretarzem została Czesława Lesiuk, a skarbnikiem Michał Kręglicki.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KK
KK (9 kwietnia 2008 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DZIADEK ZAWSZE MI MóWIł żE IM DALEJ OD WOJNY TYM WIęCEJ PARTYZANTóW ,CI ZE STYROPIANU PODOBNA OPCJA WIęC MOGą ZASILIć SZEREGI I ZWIąZEK NIE ZAGINIE
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!