czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Praca wyłącznie dla lojalnych?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2004, 21:38

Jeszcze we wrześniu dyrekcja likwidowanego szpitala „miejskiego” w Zamościu ostrzegała, że pracownicy, którzy egzekwują zaległe pobory przez komornika, nie znajdą zatrudnienia w nowo powstającej placówce niepublicznej. Już wiadomo, że groźby zostaną zrealizowane.

Kierownictwo ZSN, który od nowego roku zastąpi szpital „miejski” nie ukrywa, że lojalność wobec pracodawcy będzie jednym z elementów oceny kandydatów przy naborze. Co to oznacza? – Że będziemy preferować osoby, które zdecydowały się odstąpić od egzekwowania swoich należności przez komornika – odpowiada Krzysztof Tuczapski, prezes ZSN.
Kiedy w sierpniu zapadła decyzja o likwidacji szpitala „miejskiego”, na egzekucję komorniczą zaległych należności zdecydowała się jedna czwarta załogi placówki. Nie pomogły tłumaczenia, że do końca czerwca przyszłego roku zamojski magistrat ureguluje wszystkie należności z odsetkami. Stąd irytacja miejskich urzędników. – To było bardzo nierozsądne postępowanie. Miasto i tak przejmuje wszystkie długi likwidowanego szpitala a koszty komornicze niepotrzebnie powiększyły tę sumę – ocenia Jadwiga Kijek, skarbnik Urzędu Miasta Zamość i członek Rady Nadzorczej ZSN w jednej osobie.
Jednak pracownicy, którzy zdecydowali się pójść do komornika też mieli swoje racje. – Mam kredyty w bankach i rachunki do zapłaty. Nie mogę czekać – tłumaczyła nam wtedy salowa Maria Białowąs. Nic dziwnego, że osobom, które musiały postąpić tak jak pani Maria, nie podoba się deklaracja prezesa. Sposób rekrutacji pracowników do ZSN krytykują również związki zawodowe. Ich zastrzeżenia są jednak nieco inne. – Spodziewaliśmy się, że pracownicy starego szpitala będą mieli pierwszeństwo przy przyjmowaniu do nowej jednostki. Tymczasem prezes ogłosił otwarty konkurs. To podważa sens powoływania nowej jednostki, bo podobno miało chodzić o ratowania miejsc pracy – mówi Jolanta Panas, przewodnicząca szpitalnej „Solidarności”. – Jesteśmy zupełnie nowym podmiotem, dlatego nie możemy gwarantować zatrudnienia pracownikom obecnego szpitala. Ale na pewno fakt zatrudnienia w likwidowanym szpitalu będzie działał na ich korzyść – uspokaja Tuczapski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!