czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Prezes spółdzielni im. Zamoyskiego dostał absolutorium

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2010, 12:21
Autor: (bn)

Nie będzie rewolty w zamojskiej Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego. Kilkunastu mieszkańców chciało odwołać prezesa. Jednak ten punkt nie został wprowadzony do programu walnego zgromadzenia, a niezadowoleni spółdzielcy… na razie dali mu spokój. Prezes dostał absolutorium.

– Poczekamy do przyszłego roku – mówi jeden ze zbuntowanych lokatorów. – Na razie nasze szanse na odwołanie są znikome. W przyszłym roku po prostu skończy się kadencja obecnego zarządu. Więcej będziemy mogli wywalczyć niż teraz.

O tej sprawie pisaliśmy w sobotę. We wrześniu 2009 r. nie przyznano poprzedniemu zarządowi SM absolutorium. Za odwołaniem prezesa głosowało aż 298 osób, a przeciw było tylko 92 spółdzielców. Odwołano też jego zastępcę i Marka Sobonia, członka zarządu SM.

Nowym prezesem został Jan Sadło. Teraz kilkunastu lokatorów spółdzielni chce go odwołać. Mają m.in. wątpliwości co do zasad konkursu, po którym objął stanowisko.

Domagali się także aby prezes był teraz powoływany bezpośrednio przez wszystkich członków SM.

Napisali w tej sprawie pismo do swoich władz, roznosili też po domach ulotki. Jan Sadło, prezes SM jest zdziwiony zarzutami.

– Konkurs odbył się zgodnie z przepisami – zapewniał. – Inne zarzuty tez są bezpodstawne. Natomiast w ulotkach były stwierdzenia obrażające mnie… Już zgłosiłem to na policję.

Argumenty prezesa przekonały spółdzielców. Na walnym zgromadzeniu pojawiło się 200 osób. Prezes dostał absolutorium.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!