wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Prezydent chce kupić mieszkanie w wyremontowanej przez miasto kamienicy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2009, 19:40
Autor: Bogdan Nowak

Najpierw prezydent Marcin Zamoyski zapewniał, że kamienice Starego Miasta będą sprzedawane tylko w całości. Ostatnio trochę zmienił zdanie. Przynajmniej jeśli chodzi o budynek, w którym jest najemcą lokalu.

- Miasto remontowało kamienicę prezydentowi - złości się Maria Ferens, mieszkanka jednego z domów przy ul. Kiepury. - Dla nas nie było nic. Przez ponad 30 lat! - Widziałem, jak w kamienicy prezydenta powymieniali kaloryfery - dodaje Luigi Tondelli, zamojski restaurator. - Przecież te stare były dobre. Ale gdy ja miałem robić w "Morandówce” Dom Pracy Twórczej, urzędnicy powiedzieli, że u mnie wymiany nie będzie. O co chodzi?

Skąd to rozgoryczenie? Marcin Zamoyski dotychczas uważał, że prywatni właściciele będą lepszymi gospodarzami staromiejskich kamienic niż… miejska spółka, czyli Zakład Gospodarki Lokalowej. W 2007 r. zapowiedział, że budynki będą przeznaczane na sprzedaż. W drodze przetargu miały być zbywane jednak całe kamienice np. przy ul. Zamenhofa, Żeromskiego i Kościuszki.

Jednak prezydent ostatnio nieco zrewidował poglądy. Ogłosił to na spotkaniu z radnymi. - Przedstawił koncepcję sprzedaży kilku kamienic na Starym Mieście - wspomina Dariusz Zagdański, szef klubu radnych PiS w zamojskiej RM. - Tutaj nic się nie zmieniło. Co było nowego? Prezydent wyszedł z pomysłem sprzedaży jednej z kamienic przy Rynku Wielkim "na lokale”. I to akurat tej, gdzie jest najemcą. Przypadek?

Przypomnijmy, że jeszcze w 2008 r. Zagdański wytropił w budżecie miasta wydatek, który wzbudził jego wątpliwości. Chodziło o remont instalacji wodnej i kanalizacyjnej w kamienicach przy ul. Staszica (od numeru 9 do 23). Tam mieszka m.in. prezydent Zamoyski. W budżecie miasta w 2008 r. przeznaczono na to 700 tys. zł, kolejne 1,2 mln zł miał dołożyć ZGL.

Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa, zapewnia, że nie ma powodu do niepokoju. - Spotkanie z radnymi miało jedynie charakter konsultacji - tłumaczy. - Coraz więcej mieszkańców Starego Miasta stara się o wykup mieszkań, których są najemcami. Pan prezydent podał kamienicę, gdzie mieszka, tylko jako przykład…. Żadne decyzje przecież nie zapadły.

Czy Marcin Zamoyski zamierza kupić zajmowane przez siebie mieszkanie? - Nie ma takiej możliwości - wytłumaczy Garbula. - Pan prezydent jest w kamienicy przy Rynku Wielkim zameldowany jedynie czasowo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Do zofki
zofka
zirytowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Do zofki
Do zofki (27 maja 2009 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co jest z tymi kamienicami do cholery! Pomysły na rozdawnictwo, niedomówienia, jakieś zakulisowe rozgrywki. Stare Miasto w Zamościu jest dobrem narodowym, a nie prywatnym. Zwłaszcza jeśli chodzi o kamienice przy Rynku Wielkim. Naprawdę z tym prezentem dla rodziny Z. to jakiś dziwaczny pomysł.
Rozwiń
zofka
zofka (27 maja 2009 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urodziłam się w Zamościu czuję wielki sentyment,patriotyzm do tego miejsca na Ziemi uważam, że radni powinni wystąpić o darmowe przekazanie mieszkania jako honorowemu przedstawicielowi tak zacnego rodu,który tyle dla tego regionu zrobił .Z zastrzeżeniem,że nie mogliby tego w przyszłości sprzedać, a służyło by dla członków rodu gdyby przebywali w Zamościu.Zaznaczam,że nie mam w tym żadnego interesu.Wychowałam się na wsi, gdzie rodzice prowadzili gospodarstwo,które położone było w majątku należącym do tego rodu.
Rozwiń
zirytowany
zirytowany (26 maja 2009 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna zagwozdka!
Rozwiń
Zdziwiony
Zdziwiony (4 marca 2009 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZGL powinien być najbofatszą spółką miast. To tutaj odprowadzane są wszystkie czynsze z kawiarni Starego Miasta, pubów i sklepów. Tylko czynsz płacony przez Wlocha to góra pieniędzy. Gdzie te pieniądze są, jeśli nie idą na remont komunalnych budynków. Dlaczego takiego pytania nikt dotychczas nie zadał.
Rozwiń
Do swojego
Do swojego (4 marca 2009 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co tu mają do rzeczy dzieci pani Ferens? Ktoś tutaj naprawdę jest dobrze poinformowany.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!