środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Prezydent Zamościa bez absolutorium. "Niegospodarnie dysponował majątkiem"

Dodano: 26 czerwca 2016, 21:06
Autor: ask

Zamojski Ratusz
Zamojski Ratusz

ZAMOŚĆ Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Zamość o nieudzielenie prezydentowi Zamościa absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015

Członkowie Komisji Rewizyjnej uznali na początku czerwca, że prezydent niegospodarnie dysponował majątkiem. Dlatego wstrzymali się z przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za 2015 rok i wystąpili do Rady Miasta z wnioskiem o nieudzielenie absolutorium Andrzejowi Wnukowi.

W prawdzie w zakresie gospodarki mieniem nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, ale uznano jednocześnie, że środki wydatkowane z budżetu miasta nie zawsze były wydawane zgodnie „z celowością i gospodarnością”. Duże zastrzeżenia wzbudziły m.in. koszt wyposażenia i remontu gabinetów prezydenckich oraz innych pomieszczeń Urzędu Miasta.

Wątpliwości związane były także z odstąpieniem od sporu sądowego i zawarcia ugody z firmą Flisbud, która budowała Centrum Kultury Filmowej, ale nie dotrzymała terminu zakończenia prac. W ramach ugody miasto wypłaciło jej 1,5 mln zł. Za zbyt wysoki uznano także koszt organizacji pokazu sztucznych ogni oraz laserów z budżetu Wydziału Turystyki i Promocji.

Sprawa trafiła do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, która pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej.

– Wniosek nie narusza postanowień ustawy o samorządzie gminnym. Ocena wykonania budżetu pod względem celowości i gospodarności należy do kompetencji Komisji Rewizyjnej. RIO nie jest w stanie zweryfikować wysokości niektórych kwestionowanych przez KR wydatków – napisał w decyzji Dariusz Kołodziej, przewodniczący składu orzekającego.

Na odwołanie od decyzji strony mają 14 dni.

– UM Zamość będzie się odwoływał od tej opinii – zapewnia Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta. – Przypominam też, że 18 kwietnia Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała przedłożone przez prezydenta Andrzeja Wnuka roczne sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za rok 2015.

Andrzej Wnuk
Andrzej Wnuk
Czytaj więcej o: Zamość
Użytkownik niezarejestrowany
sąsiad Państwa Żuków z Lublina
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2016 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Namysłów to miasto w województwie opolskim w powiecie namysłowskim znany z browaru namysłów (zakończcie festiwal namyslowiacy bo obrażacie moje miasto)
Rozwiń
sąsiad Państwa Żuków z Lublina
sąsiad Państwa Żuków z Lublina (29 czerwca 2016 o 03:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do zamościak31. Żuk to rodowity Lublinianin. Z Lublina pochodzą jego rodzice i dziadkowie, mieszkali na Chopina w Lublinie. Zamieszkał w Świdniku, który de facto jest dzielnicą Lublina tak jak Ursus dla Warszawy. A ty kolego coś widzę masz mocno wschodnią mentalność rodem zza Buga podobnie zresztą jak pewnie z połowa mieszkańców tego ponad 10-krotnie mniejszego od Lublina miasteczka.
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Haha ile nienawiści.. Słyszeliście jakąś plotkę o romansie w urzedzie miasta w zmc?
Rozwiń
zamościak31
zamościak31 (27 czerwca 2016 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wy zakłamane chamy lubelskie. Ten wasz wieśniak ze Świdnika to PREZYDENTOWI Zamościa do pięt nie dorasta. Lublin to mentalnościowo większa wiocha jak Zamość. Podobnie jak przylegający do was Świdnik. Zresztą od jego mieszkańców niczym się nie różnicie. Podobne pochodzenie, podobne korzenie. Żuk to pewnie syn roboli ze Świdnika bo chyba nie potomek mieszczan lubelskich, którzy z własnej woli osiedlili się w Świdniku. A ty jhskaa jesteś dla mnie kawałem k..wy. Jeb się!!! Razem z tym TWOIM PREZYDENTEM!!!
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2016 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to wróci Zamojski?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!