czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Promocyjne balety

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2005, 19:50

Do tej pory w biłgorajskich strojach prezentowały się przede wszystkim miejscowe zespoły. Teraz może przyjść czas na "Mazowsze”
Radni Biłgoraja chcą ufundować kostiumy dla Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze” i tak promować się w świecie. Dyrekcja tej słynnej grupy jest zachwycona. Burmistrz miasta mniej.

Pomysł na ubranie tancerek "Mazowsza” w biłgorajskie spódnice i zapaski, a ich partnerów w brązowe sukmany zrodził się w głowie Zbigniewa Kity, przewodniczącego biłgorajskiej Rady Miasta. W październiku zespół koncertował w Nisku. Kita oklaskiwał tam artystów. - "Mazowsze” to potęga - zachwyca się przewodniczący. - Wtedy zaświtała mi myśl, że zespół mógłby promować nasz region. Zaraz dogadałem sprawę z wicedyrektorem grupy.
Po kilku dniach "Mazowsze” przysłało do radnych Biłgoraja list z propozycją poszerzenia repertuaru o biłgorajskie pieśni i tańce. Potrzeba tylko 16 strojów: kobiecych i męskich. Podobno koszt ich uszycia to 40 tys. zł. - Na najbliższej sesji będziemy o tym dyskutować - zapewnia Kita. - Wiem już, że większość naszej rady popiera ten pomysł.
- Możliwe - twierdzi Janusz Rosłan, burmistrz miasta. Ale jednocześnie zastanawia się, jak przewodniczący zamierza wysupłać z tegorocznego budżetu 40 tysięcy. Zapowiada też, że on będzie przeciwny. - Jeżeli radni rzeczywiście chcą promować nasz region i kulturę, to powinni zainwestować na miejscu. Chyba, że nie przeszkadza im, że tancerze biłgorajskiego Zespółu Tańca Ludowego "Tanew” koncertują w starych, zużytych butach. Ale nie widzę przeszkód, by zaprosić "Mazowsze” na koncert i normalnie im za to zapłacić. Będą mieli na stroje.
Tymczasem Janusz Chojecki, zastępca dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze”, znany reżyser i choreograf, już cieszy się na prezent od radnych Biłgoraja i zapowiada, że "Mazowsze” wystąpi w nowych kostiumach w 2006 roku podczas jednego z koncertów w Operze Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie. Potem tańce biłgorajskie będą prezentowane na światowym tournée. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!