czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Protesty spod urny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2006, 16:10

Trzej mieszkańcy podhrubieszowskich Ubrodowic domagają się unieważnienia wyborów.

Na rozpatrzenie zażalenia czeka Wacław Koszel, któremu Sąd Okręgowy w Zamościu przed drugą turą wyborów nakazał przeprosić kandydata na wójta gminy Lubycza Królewska.

Stefan Antoniak, Henryk Malinowski i Lucjan Dudka uważają, że w Ubrodowicach sfałszowano wybory. Ten ostatni starał się o mandat radnego gminy Hrubieszów, ale uzyskał tyle samo głosów, co kontrkandydatka. Przeprowadzono losowanie. Szczęście uśmiechnęło się do Janiny Baran. Dudka i jego koledzy podnoszą, że wiceprzewodnicząca obwodowej komisji na bieżąco informowała telefonicznie kandydatkę na radną o frekwencji. To miało zdopingować tę ostatnią do podwożenia swoim samochodem wyborców do urny. Dodają, że przewodniczący komisji, który jest kuzynem świeżo upieczonej radnej, na to nie reagował. Kandydaci otrzymali po 100 głosów i to także sygnatariuszom protestu wydaje się podejrzane. Według nich, komisja mogła celowo unieważnić, albo - jak kto woli - sfałszować pięć głosów oddanych na Dudkę. Ich protest wyborczy rozpatruje Sąd Okręgowy w Zamościu. - Domagamy się unieważnienia wyborów i przeprowadzenia nowych - powiedział nam Lucjan Dudka, który startował z KWW Wspólna Jedność.
Sąd Apelacyjny w Lublinie rozpatruje z kolei zażalenie złożone przez Wacława Koszela z Tomaszowa Lub. Przed drugą turą wyborów Sąd Okręgowy w Zamościu nakazał mu zamieszczenie na łamach Dziennika Wschodniego oświadczenia, że zawarte na ulotce informacje o tym, że kandydat na wójta gminy Lubycza Królewska m.in. zatrudniał jako dyrektor miejscowej podstawówki pracowników za łapówki, fałszował dokumentację i przywłaszczał prowizje za ubezpieczenie uczniów nie są prawdziwe. Koszel się odwołał. Podnosi, że policja bezprawnie zabezpieczyła niekompletną ulotkę. - Wszystko wskazuje, że w pozyskanie tego dowodu włączył się kandydat na wójta - napisał w zażaleniu Wacław Koszel. Szum wokół ulotek nie popsuł notowań Jerzego Głąba, który w niedzielę wygrał wybory na wójta Lubyczy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!